MAJANDUSTARKVARAMajandustarkvara muudab äri kasumlikuks

Majandustarkvara muudab äri kasumlikuks

Sa soovid, et teie ettevõttes oleks üks ühtne ja kõiki protsesse hõlmav ärilahendus? Fujitsu Estonia tiimijuht Andres Salu selgitab milliseid võimalusi pakub Microsoft Dynamics NAV ja kuidas see Sinu äri kasumlikumaks aitab muuta.

 

Mis paneb ettevõtteid majandustarkvara küsima?

 

Ettevõte kasvab, seal on palju andmeid, mida peaks ühildama ja panema paremini tööle, saamaks neist suurimat kasu. Või siis senine tarkvara ei rahulda, ressursside haldamine on keeruline, inimesed teevad palju mõttetut tööd ja täidavad eri Exceleid, kuid väga sageli need andmed ei moodusta tervikut.

 

Millistele ettevõtetele on Microsoft Dynamics NAV mõeldud?

 

NAV on Eesti kontekstis sobiv keskmistele või suurematele ettevõtetele, seda nii töötajate arvu, hallatavate protsesside kui käibe mõttes.
Samuti on NAV tööriist väikesele ettevõttele, kellel on plaan kiiresti kasvada ning selle toetamiseks kohe algusest planeerida oma andmehaldus ja protsessid süsteemselt.

Tegevusvaldkondade spekter on sisuliselt piiramatu – tootmisest, kaubandusest, teenindusest kuni avaliku sektorini.
Üks peamisi põhjuseid, miks kasutajad NAV-i kõrgelt tunnustavad, on selle kohandatavus. See on baas või standard, milles saab kliendi vajaduste kohaselt seadistada ja arendada kõik vajalikud funktsioonid.

 

Milliseid ettevõtte protsesse NAViga hallata saab?

 

Liialdamata võin öelda, et selle majandustarkvara abiga saab lahendada kõiki ettevõtte tegevuse käigus ette tulevaid ressursside planeerimise probleeme. NAV annab ülevaate müükidest, ostudest, finantsarvestusest, nii tooraine kui ka valmistoodangu laoarvestusest, kogu tootmisest, logistikast, projektidest ning personali haldusest.

 

Kuidas on lood teiste tarkvaradega ühildumisega?

 

Kuivõrd NAV on avatud platvormil, siis saab teda ühildada kõigi teiste vähegi kaasaegseid standardeid toetavate infosüsteemidega. Samuti saab NAVist kerge vaevaga “tõsta” andmeid näiteks Excelisse ja neid seal fantaasia piirides edasi töödelda. Microsoft on teinud väga hea tööriista, NAV ühildub kõikide MS Office’i tarkvaradega ja kliendihaldustarkvaraga (CRM).

Microsoft-Dynamics-NAV-Fujitsu-Estonia

Kuidas ta sobib Eesti arenevatele ettevõtetele?

 

NAV on Microsofti aastakümneid arendatud majandustarkvara. Arendus jätkub, tarkvara on stabiilne ja ei kao turult. See on Microsoftil kõige suurema kliendibaasiga tarkvara, millest tahetakse teha maailma parim. Koostöös Eestis tegutsevate arenduspartneritega on loodud Eesti lokalisatsiooni moodul, mis kaasab kõik vajalikud aspektid siinse turu vajadusi arvestades: alates keele toest ja lõpetades tulumaksu miinimumi arvestamise ning käibemaksu deklaratsioonide koostamisega EMTA jaoks. NAV tekitab firma ressurssidest terviku, andmed on üheskoos ja saab võtta eri vaateid: tippjuhi, turundusjuhi, laojuhataja vaate.

 

Eestis on Fujitsu loodud tarkvara kasutajateks näiteks EAS, Baltic Agro, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Saarionen, Emajõe Veevärk, Saku Maja.

 

Milleks kinnisvarahaldusettevõte Saku Maja Fujitsu arendatud tarkvara kasutab?

 

Neil on innovaatiline veekulu mõõdulahendus. Uued automaatse lugejaga veemõõtjad saadavad veetarbimise info NAVi, kust väljastatakse arved. Lisaks hõlmab süsteem tööstusparkide elektrikulu ja muu andmestiku. Nii saab kommunaalteenuseid pakkuda võimalikult efektiivselt.

 

Aga EAS, mida NAV seal teeb?

 

Kõige keerulisem süsteemi oleme loonud loodud EASi jaoks. See on EASi “süda”, kust saab hallata kõiki taotlusprojekte, mida ELi programmide abil väga erinevatele Eesti ettevõtetele vahendatakse. Kõigil kasutajail, keda on enam kui 200, on võimalus minna oma projektide juurde, sisestada ja kontrollida andmeid ning saada tööks vajalikku infot. Samuti on saadaval kogu aruandlus.

 

Millised on selle tarkvara tulevikulahendused?

 

Viimastes versioonides on lisandunud mobiiliklient, millega saab majandustarkvara kasutada äpina. Ladudes saab eri tooteid sisestada, skaneerides telefoniga. Uus kasvav trend on süsteemide kasutamine pilvepõhiste lahendustena, ettevõtted saavad loobuda kalli serveripargi ülalpidamisest ja osta tarkvara teenusena. Siingi on Microsoftil laialdased kogemused, pilvepõhise lahendusena pakutakse Dynamics365 Business Centrali.

 

Kuidas saab majandustarkvaraga äri kasumlikumaks muuta?

 

Majandustarkvara aitab ettevõtet efektiivsemaks muuta. Ta annab hea ülevaate protsessidest reaalajas, näha on kasumlikumad tooted-teenused ja raiskamise kohad. Nii saab ülevaate neist teguritest, mis soodustavad äri kasvu ja neist, mis seda takistavad.

 

Arendajaid on palju. Miks peaks ERPi tellima just Fujitsult?

 

Fujitsul on IT täisteenust pakkuv maailma suurkorporatsioon tegutsenud Eesti turul üle 25 aasta. Meil on kindlad arendusstandardid ja kvaliteedikontroll. Oleme Microsofti Gold Partner ja ERP lahenduste kogemust on meil ligi 20 aastat. Oleme IT teenuste pakkuja ja suudame majandustarkvara panna tööle muude ettevõttes kasutusel olevate tarkvaradega. Me oleme rahvusvaheline ettevõte ja saame pakkuda tarkvarateenuseid väljaspool Eestit. Meil on väga hea meeskond. Tähelepanuväärne on, et meile tullakse kliendiks teiste arendajate juurest.

Soovid teada, millist väärtust aitab kaasaegne ERP luua Sinu ettevõttes?

Teostame tasuta hinnangu Microsoft Dynamics 365 Business Central sobivusest Sinu ettevõttele.
Jäta oma kontaktid ja võtame Sinuga ise ühendust.

NB! See konsultatsioon ei kohusta Sind millekski ja ei eelda meilt teenuste ostmist.

Fujitsu Estonia