MEIE INIMESEDLiigume Koos kampaania lõpetamine Fujitsus

Tervisenädalal panime #LiigumeKoos kampaaniale semikooloni; sest me liigume veel!

Alates maikuust oleme liikunud üksi ja liikunud koos. On kindel, et just liikumine ja sageli ka ühised sportimisega seotud väljakutsed hoiavad meid nii heas vormis ja alati rõõmsameelsetena. See just ongi meie traditsiooniks saanud kampaania „Liigume koos“ mõte – ergutada valdavalt arvuti taga istuvaid töötajaid oma tervise ja heaolu heaks regulaarselt liigutama, aga ka ühiseid eesmärke püüdma ja koosolemisest rõõmu tundma.

Üks kampaania käivitajatest, korraldajatest ja kommunikeerijatest, Rio Steffi Plaaser ütleb, et kampaaniat võib lugeda väga edukaks. “Kilomeetreid me seekord ei lugenud, aga nägime inimeste energiast, et toodetud endorfiinide kogus on suur. Samuti märkasime, et mitmed töötajad nakatusid täiesti uutlaadi spordipisikutega. Tänavu avastasime endalegi üllatusena, et meie hulgas harrastatakse väga erinevaid spordialasid. Mõned neist lausa sellised, millest pole varem kuulnudki! Vahva oli ka see, et mitmed töötajad sportisid koos ning et nii mõnedki tutvustasid oma harrastust laiemale ringile,“ lisab Rio-Steffi.


Sel korral saime kampaania käigus osaleda nii spordiüritustel kui ka teha lihtsalt sporti vabal ajal. Challenge’i arvestusse läks igasugu erinevaid treeninguid ja võistlusi: jooksmine, kõndimine, jõusaalitreening, pallimängud, jooga, surfamine, SUP, ujumine, rulasõit, rulluisutamine jne.

Meie töötajate lood

Paljud meie töötajad ühendasid liikumise teiste meeldivate ja kasulike tegevustega, näiteks tantsimisega. Uhkel juubelitantsupeol “Minu arm” tantsis ka Fujitsu töötaja Marleen. Tema lemmiktants oli “Maa hing”, mida tasub tõesti ka korduvalt video pealt järele vaadata! Loe intervjuud Marleeniga siit.


Meie Rio-Steffi alati virge vaimu ja sirge rühi saladus on talisuplus. Harrastust soovitab ta soojalt kõigile, sest see toob endaga kaasa hea tervise. Loe Rio-Steffi hobist pikemalt siit.

Meie Kristi ühendab hea ja meeldiva kasulikuga. Tema on tõeline spordilemb, kes pole jätnud oma esimest armastust – juba 10 aastat on ta olnud Tartu Rattaralli stardis, kuid julgeb pidevalt katsetada uusi ja põnevaid alasid. Loe Kristi tegemistest lähemalt.

Meie Service Desk agent Evelini kaudu saime lähemalt tuttavaks ühe uudse spordiala Roller Derbyga. Tegemist on rulluiskudel mängitava kontaktspordiga.

Meie Supply Chain spetsialist Edi tegeleb golfiga, sest see on hea viis oma igapäevasest tööst eemalduda ning täita oma päevad rõõmu ja positiivse energiaga. Muuhulgas õpetab sport püsivust, eriti kui oled endale eesmärgid seadnud ning neid saavutama asud.

Tervisenädalal täiendasime teadmisi ja talvevarusid

Tervisenädal toimus sel aastal 14-18. oktoobril. Terve nädala jooksul pakkusime Fujitsu kontorites erinevaid võimalusi oma tervisele tähelepanu pöörata ning uusi teadmisi ammutada.


Esmaspäeval ja reedel külastasid meid Südameapteegi töötajad ning tähistasime #LiigumeKoos kampaania lõppu ühise maitsva ja tervisliku lõuna ning silmapaistvaimate liikujate autasustamisega. Samuti andsime üle heategevusliku kampaania tšeki Lastefondi esindajatele.

Teisipäeval käis meil külas tervisekoolitaja Mirko Miilits, kes andis meile konkreetseid soovitusi toitumisharjumuste muutmiseks. Kolmapäeval täiendasime meevarusid ja tuletasime meelde, et õhtune trenn ei korva pikka istumist ning seda, et on oluline end ka keset tööpäeva liigutada.

Neljapäeval käis meil lausa kaks külalist. Psühholoog, pere-ja paariterapeut Kätlin Konstaabel rääkis meile probleemsest netisuhtlusest, selle eripäradest ning kuidas see meie lähisuhteid mõjutab. Isku büroomööbli osakonna juht Riina Erkmaa aga rääkis elektrimootoriga töölaua kasutamisest ning sellest kuidas Sina ise saad tagada, et töökoht (laud, tool, kuvar) oleks sinu igapäeva töös abiliseks.

Liigume Koos Kampaania Numbrites
Tervisenädal Fujitsus Tervise Mõõtmine

Südameapteegi töötajad Fujitsu kontorites meie tervist kontrollimas

Toitumisnõustaja Mirko Miilits jagab oma teadmisi

Tervisekoolitaja Mirko Miilits teadmisi jagamas

Ofit treenerid Fujitsus kontorivõimlemist läbi viimas

Kontorivõimlemine Fujitsu kontorites Ofit treeneritega

Teeme head endale ja teistele

Eelmisel aastal tekkis soov kaasata oma töötajaid heategevuslikku ettevõtmisesse nii, et igal töötajal oleks võimalik panustada ja läbi selle tekiks võimalus teha head Eesti lastele. Ühise mõttetalgute tulemusena tekkis kampaania “Fujitsu spordib lapsed hipoteraapiasse”. Iga töötaja sai panuse anda mõnel spordisündmusel osalemisega. Kampaania oli edukas ja kokku läbiti 3062 km, osaleti 122 erineval spordiüritusel ja koguti 3100 eurot.


Sel aastal toetasime kampaaniaga SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaudu tervete laste liikumisharrastuste edendamist. Kampaania ajendiks on tänaste noorte suurenenud ekraani- ja vähenenud sportimislembus ning kampaania aluseks lastearstide liidu soovitused.

Üheskoos kulutasime umbes miljon kilokalorit, läbisime 16 000 kilomeetrit ning kogusime kokku 3000 eurot.

Lastefondi tegevjuht Kadri Org avaldas heameelt, et Fujitsu otsustas ka tänavu propageerida töötajate seas aktiivset liikumist ning jätkata heategevuslikku koostööd Lastefondiga. “Oleme väga tänulikud, et Fujitsu Estonia otsustas teist aastat järjest võtta ette äärmiselt tänuväärse ettevõtmise, panustades rohkem liikuma motiveerides oma töötajate tervisesse ning sellega ühtlasi ka Eesti laste tervise edendamisse.

Hindame kõrgelt ja peame väga eeskujulikuks Fujitsu Estonia väärtuspõhist töötajate kaasamist heategevusse panustamisel! Fujitsu Estonia toel Eesti Lastearstide Seltsiga koostöös valmivast trükisest “Lapse tervis 21. sajandil – elustiil on võtmeküsimus” on puudust tundnud nii laste- ja perearstid kui ka lapsevanemad ning loodame, et sellest saab toetav abimaterjal tervemate laste kasvatamisel.”

Omalt poolt soovime tänada kõiki Fujitsu töötajaid kampaaniast osa võtmast ja kaasa elamast. Teeme koos head edaspidigi!

Jaga postitust ka teistega!