MEIE INIMESEDliikumispaus tervisenädalas

Fujitsu Estonia tervisenädal: õppisime teadlike valikutega toetama oma vaimset tervist

Juba viiendat aastat toimus Fujitsu Estonias tervisenädal. Seekord novembrikuus ja fookuses oli vaimne tervis. Keskendusime teemadele, mis aitavad leida igapäevaelus tasakaalu ja suurendavad vastupanuvõimet pingetele.
Kogu nädalat saatis usk, et väikeste teadlike valikutega on kõigil võimalik toetada nii enda kui ka oma lähedaste ja kolleegide vaimset tervist.
„Meie Tervisenädala eesmärk on alati olnud tõsta töötajate aktiivsust ja teadlikkust tervislikust eluviisist. Mul on ääretult hea meel, et Fujitsu hoolib meie töötajatest ja toetab sellise suurejoonelise ürituse korraldust,“ rääkis tervisenädala korraldaja Rio-Steffi Plaaser.
7 tööpäeva ja üle 10 tunni koolitusi ning aktiivseid tegevusi
Seekord oli nädala kestus täpselt 7 tööpäeva ja koolituse tunde kokku pisut enam kui kümme. Esinejate nimekiri oli põnev ja mitmekesine.
„Nädala kava kokku pannes proovisin lähtuda sellest, kuidas läbi erinevate eluaspektide meie töötajaid toetada. Lähtume Fujitsus põhimõttest, et vaimse tervise probleemid ei määra ega defineeri inimest. Need on lihtsalt midagi, mida me peaaegu kõik mingitel perioodidel suuremal või väiksemal määral kogeme. Mida rohkem me saame neist asjadest teadlikuks ja saame neist rääkida, seda paremini juhitavaks need muutuvad,“ rääkis tervisenädala korraldaja Rio-Steffi Plaaser.

 

Esmaspäeval alustasime tervisenädalat koos „Peaasi“ koolitaja Dina Smoljakovaga, kes rääkis meile, kuidas hakkama saada ärevuse ja stressiga ning oma vaimset tervist hoida. Samuti sellest, kuidas märgata enda või tuttava raskust, pakkuda omapoolset toetust ning saada aru, kui oleks vaja pöörduda spetsialisti poole ning kust üldse vaimse tervise mure korral abi küsida.

 

Teisipäeval külastas meid muusik, arengutreener, ema ja abikaasa Sandra Vabarna.
Sandra usub, et harjumused juhivad meie igapäevaelu, tundeid, emotsioone, unistusi ja sihte. Ta julgustas meid kõiki endalt küsima, mis on need harjumused, mis annavad mulle energiat, aitavad kõigega toime tulla ja toovad mulle rõõmu. Tema külaskäigust jäi kõlama mõte, et see, kuidas me iga päev mõtleme ja tegutseme, on meie endi kätes!

 

Kolmapäeval tegime aktiivse võimlemispausi koos O-fit treeneri Mihkliga.
Samuti käis meil külas toitumisnõustaja ja toitumisterapeut Elis Nikolai, kes rääkis sellest, kuidas toetada oma vaimset tervist teadlikute toiduvalikutega. Elise eesmärk on aidata inimestel luua elukestvaid harjumusi, mis aitavad parandada üldist enesetunnet ning mõnedel juhtudel ka enamat, näiteks seljatada ärevushäireid.

 

Neljapäeva alustasime taas aktiivselt ja võimlesime koos O-fit treeneri Mihkliga.
Pealelõunal külastas meid Firmafitness, kelle inimesed jagasid praktilisi nippe, kuidas ära tunda ülemäärase stressi ilminguid, leida võimalusi stressi edukaks juhtimiseks ning luua hea une harjumusi.

 

Reedel rääkis Taimi Elenurm juhtidele sellest, kuidas juhid saavad oma töötajate vaimset tervist toetada.
Produktiivsuseklubi aga õpetas meile kõigile metoodikat, mis aitab luua isikliku aja planeerimise süsteemi info ja ülesannete tõhusamaks haldamiseks.
Mis meeldis ja meelde jäi?
„Nädala käigus jõudsime järeldusele, et kui meie vundament ehk baasvajadused on hästi korraldatud ja paigas, siis suudame ka oma vaimse tervise eest paremini hoolitseda. Kindlasti jätkame tervisenädalaga ka tulevikus, sest tegemist on alati oodatud ja populaarse üritusega,“ rääkis personalispetsialist Rio-Steffi Plaaser.
Mõned nopped osalejate tagasisidest:
  • Mulle meeldis terviklik lähenemine vaimsele tervisele, kõik aspektid olid hästi läbi mõeldud ja teemadesse sisse viidud!
  • Loengud olid kõik väga huvitavad. Tegin iga loengu käigus 4 lehekülge märkmeid.
  • Väga vajalik ja kasulik. Meeldis, et sain inspiratsiooni hakata sisse viima muutusi oma harjumustesse, et olla paremini organiseeritud ning toetada oma vaimset ja füüsilist tervist.
Mida õpitust on plaanis rakendada?
  • Võta igas päevas hetk ainult iseendale.
  • Planeeri! Kavatsen hakata rakendama nii eraelus kui ka tööalaselt.
  • Võta hoog maha!
  • Sain inspiratsiooni, kuidas aidata oma lähedasi vaimse tervise väljakutsetega.
  • Sandra Vabarna 6 harjumust.

Uued postitused meie blogis