MEIE INIMESEDFujitsu tervisekuu vaimne ja füüsiline tervis toitumine

Tervisekuu 2022 motiveeris fujitsukaid vähendama nutiseadmes viibimis aega ja suurendama suhkruvaba toitumist

Sel aastal toimus Fujitsus tervisenädala asemel esmakordselt tervisekuu, mille jooksul pakkusime oma töötajatele võimaluse osaleda 17 veebiseminaril. Esinejate nimekiri oli eriti pikk ja mitmekesine. Kõik ikka selleks, et Fujitsu töötajaid toetada, inspireerida ja varustada tööriistadega, mida enda heaolu hoidmiseks kasutada.

 

„Eelneva viie aasta kogemus näitas, et huvi erinevate teemade vastu on suur ja seetõttu kujunes see ka tervisekuuks endise tnädala asemel. Kava kokku pannes lähtusime sellest, kuidas Fujitsu töötajaid läbi erinevate eluaspektide toetada. Teemade seas oli nii üldine vaimne tervis kui ka toitumine, liikumine, uni aga ka nutiseadmetes viibimise mõju meie ajule ja palju muud põnevat. Kuulamist ja huvitavat teavet jagus omajagu, et meie töötajaid igakülgselt toetada ja neist teemadest julgelt ja avameelselt rääkida,“ kirjeldas Rio-Steffi Plaaser.

Põnevad teemad ja huvitavad taipamised

Tervisekuu sai avapaugu 10. oktoobril, mil oli ka üleilmne vaimse tervise päev ehk World Mental Health Day. Järgnevalt tutvustas Ana Rita Carcia projekti nimega Now<3You, mille peamiseks fookuseks on keskendumine vaimsele heaolule. Seminarid toimusid nii eesti kui ka inglise keeles.

 

Põnevust lisas Mai-Liis Kivistik poolt läbi viidud näojooga workshop. Nimelt on tõestatud, et näojooga harjutused aitavad vananemise vastu. Näolihased ei erine kerelihastest. Mitmed kolleegid leidsid, et näojooga saab nüüdsest nende hommikurutiini osaks. Läbi workshopi Managing Staff Through Stressful Situation sai ülevaate, kuidas paremini planeerida oodatut ja mitteoodatut. Samuti pakkus antud seminar praktilisi tööriistu, kuidas toime tulla kaastöötajate positiivsete ja ka negatiivsete käitumismustritega stressirohketel aegadel.

 

Tervisekuul sai kuulda ka häid mõtteid suhkruvabast toitumisest. Meid külastas ka Biohäkker Tuuli Sofia, kes tõi välja põhitõed, mis loovad tasakaalu tööelus. Osalejad said kaasa mitmeid praktilisi näpunäiteid, mida koheselt omaenda igapäevaelus rakendama asuda, nii kodus kui ka töökohal.

 

Puhkuse ja une teemadel külastas meid Kene Vernik, kes jagas mitmeid põnevaid näpunäiteid, mida unekvaliteedi tõstmiseks rakendada. Teemade ringi mahtus ka veebiseminar, mis õpetas paremini EI ütlema. Praktiline workshop andis uusi oskusi, kuidas lugupidavalt osata öelda EI, säilitades sealjuures terve enesehinnang.

 

Tervisekuu projektijuht Rio-Steffi jagas enda kogemuslugu talisuplusest. Antud kuul käis külas ka töötervishoiu teenust pakkuv ettevõte HeBa. Jutuks tulid tavapärased ja enamlevinud terviseprobleemid viimase paari aasta jooksul. Fookuses olid just need füüsilised ja vaimsed mured, mis on põhjustatud töökeskkonnast ja kontori/kodukontori tööst. Näiteks rääkisime silmadest ja sellest, mis on sinine valgusspekter ning kas ja millist toimet see meile avaldab. Küsimustele vastas töötervishoiuarst Karin Sarapuu.

 

Reet Martinson rääkis rühist ja ergonoomikast. Juttu tuli sellest, mis on hea rühi saladus ja koos tehti läbi ka praktilisi harjutusi. Põnev kuulamine oli ka veebiseminar, mille esinejaks oli Ants Rootslane ja teemaks olid sisemised ressursid. Ants arutles pere mõjust meie tänasele elule ja tööle, samuti võttis ta lugude abil pulkadeks lahti inimese toimimise. Veebiseminarilt sai ka juhiseid meele efektiivseks juhtimiseks. Samuti käsitleti teemasid nagu motivatsiooni kadu, stress ja ärevus.

 

Enda isiklikku lugu ja teekonda iseendani jagas meile Liis Velsker. Nimelt on Liis olnud lapsepõlvest saati kimpus enda kehakaaluga. 13-aastasena kaalus ta 108 kg ja gümnaasiumis 127 kg. Teda noriti ja mõnitati, sest ta oli teistsugune. Liis jälgis rangelt oma toitumist ja tegi pööraselt palju trenni, kuid miski ei muutunud. Siis tulid peod, narkootikumid, depressioon, hirmsad operatsioonid. Ühel hetkel sai talle selgeks, et muutus peab algama seestpoolt. Seda lugu jagaski Liis meiega.

 

Novembrikuu teisel päeval käis rääkimas Vilve Neiland kuidas olla terve, ühendades omavahel loomuliku ja teadusliku lähenemise. Sama päeva pealelõunal sai Kristinaga koos joogat teha. Tutvuda sai ka eestlaste loodud rakendusega Synctuition. Rakendus aitab inimestel mediteerida, toimides kui vaimne spaa. Seminaril sai teada, kuidas mediteerimine aitab igapäevastes tegevustes paremini fookust hoida ja olla kohal.

 

Kuu lõpetas Jaan Aru loeng, kes rääkis nutiseadmetest ja vaimsest tervisest. Kuulsime seda, kas nutiseadmed aitavad või pidurdavad meie mõtlemist, samuti seda, milliseid omadusi ja oskusi me peaksime inimmõistuse juures arendama. Proovisime mõista, miks nutiseadmetel on meile selline mõju ja mida teha, et ise sellest mõjuväljast välja saada.

 

Lisaks toimus ka lõbus väljakutse, mille raames said töötajad koguda punkte läbi erinevate tegevuste. Selleks, et punkte saada, tuli tegevus ka pildi näol jäädvustada.

 

Väljakutse näited:

  • Käia metsas jalutamas ja teha pilti kahest erinevast puulehest ühel pildil
  • Jagada pilti enda lemmik spordialast (lisapunktid pilt spordiala harrastades)
  • Jäädvustada ja jagada enda tasakaalustatud toidulaud (hommiku-lõuna- või õhtusöök)
  • Jagada pilti endast jooga poosis, mis välja tuleb. Olgu selleks siis alla vaatav koer või kuninglik kobra.
  • Boonus: jagades pilti endast talisuplust tehes, võis saada tervisekuu väljakutses punktidele lisa!
Mida meie töötajatel on plaanis õpitust rakendada?
  • „Vähendada nutiseadmes viibimist,“
  • „Igapäevane näojooga enda hommikurutiinide sekka.“
  • „Hingamisharjutused leidsid tee minu igapäevasesse elurütmi.“
  • „Suhkruvaba toitumise nipid toidulauale.“
  • „Kavatsen rohkem kuulata oma keha, mis vajab liikumist, head toitu, regulaarset venitust ja pause.“

Uued postitused meie blogis