Kuidas inimeste juhtimise vastutusekoormaga toime tulla, kui juhi tegevusest sõltub sageli meeskonna käekäik ning vahel tuleb teha raskeid otsuseid? Linda arvates tuleb lihtsalt jõuda arusaamiseni, et otsused pole isiklikud ja neid tehes peab juht vaatama laiemat pilti.
“Kui keegi ikkagi meeskonna motivatsiooni alla viima hakkab, siis tuleb kõigi heaolu huvides teha valikud, mis pole meeldivad mulle teha ega inimesel kuulda.” Siis ei tasu ennast piitsutada. “Sellistel juhtudel loodan, et kõik saavad aru, et siin pole midagi isiklikku ja selliste otsuste tegemine on minu kohustus ja töö. Kui mina neid ei tee, siis ei tee keegi.”
Suuremate küsimuste puhul lähtub ta põhimõttest: tark ei torma ehk uisapäisa otsuseid ei tehta. Ning kui võimalik, tasub läheneda demokraatlikult ja võtta sisend ka meeskonnaliikmetelt. “Kuid loomulikult ei taha nemad lõplikku otsust teha ja ei peagi, see on minu vastutus,” märgib meeskonnajuht.
Mis hoiab Lindat kümme aastat ühes ettevõttes ühel positsioonil? “Inimestega töö on vaheldust pakkuv. Eks erinevaid probleeme tuleb muidugi ette, kuigi need hakkavad lõpuks mõnes mõttes korduma. Aga lisaks nendele on rõõmud! Saad näha spetsialistide arengut – näiteks kuidas praktikandist viie aasta jooksul vanemarendaja saab.”
Juhtide puhul tavaline, et töömõtted võetakse koju kaasa. See võib aga pikapeale eraelu segama hakata. Kas seda juhtub ka Lindal või on tal ehk pakkuda nippe selle vastu?
“Kui on suuremad mured, siis ei pääse,” nendib meeskonnajuht, kuid lisab, et seda juhtub siiski harva. Saladus selleks on lihtne: pere, kes sisustab enamiku õhtuid piisavalt sisukalt, et tööasjade ajamiseks üldjuhul mahti ei jää. Nimelt peavad tähelepanu saama viis last, kellest noorim sai äsja alles aastaseks.
“Mul on vedanud väga toetava elukaaslasega,” ütleb Linda. Peale kahe esimese lapse sündi oli ta pikemalt kodus, kuid seejärel otsustas, et rohkem seda ei soovi ning tähtsustab ka karjääri. “Nüüd on elukaaslane see, kes hoolitseb rohkem lapse eest, ja mina saan tööga tegeleda, sest see toob mulle rõõmu.”
Lugu ilmus esmakordselt portaalis geenius.ee