MEIE INIMESED

Tagasivaade aastale: 2019 võidud ja sooritused

2019 pakkus põnevaid elamusi ja sündmusi nii kohalikul kui globaalsel tasandil ning just nüüd on õige aeg teha kokkuvõte möödunud aasta silmapaistvamatest sündmustest ja sooritustest.

TALV
Kelly Sildaru MM-kuld

2019 veebruaris võitis Kelly Sildaru Maailmameistri tiitli, mille tõid eneseületus ja viimasel katsel võetud suur risk. Kelly tegi oma soorituse viimasel hüppel triki switch 1080, mida polnud mitte kunagi varem proovinud isegi treeningul.

Fujitsu praktikandid

Samal ajal tegelesime meie Fujitsus uute praktikantide otsimisega. Tänaseks loome koos tulevikku mitmega neist. Nende seas on nii arendajaid, testijaid kui analüütikuid. Peagi saabuva uue aasta I kvartalis oootame jälle uusi õppimishimulisi praktikante!

Fujitsu töötaja Märt uusi praktikante meelitamas
Fujitsu töötaja Märt uusi praktikante meelitamas
Kelly Sildaru MM kuld!
Kelly Sildaru MM kuld! Foto: Andres Putting
Pärnu kontor sai 1

Aasta alguses tähistasime ka Pärnu kontori 1-aastaseks saamist. Meie Pärnu esindus asub kesklinnas asuvas Martensi majas, kus teenindame Põhjamaade kliente, peamiselt soome keeles.

KEVAD
Blogitäis lugusid

Aprilli alguses alustasime Fujitsu Eesti blogiga, kust saab täna lugeda juba üle 40 artikli. On väga rõõmustav, et kõige rohkem on tähelepanu pälvinud meie mitmekülgselt andekate töötajate lood.

Eesti VS Jaapan jäähoki

Mais toimusid Eestis Jäähoki maailmameistrivõistlused. Kuna Fujitsu on Jaapani päritolu ettevõte, pakkus meile eriliselt põnevust kõrgeima taseme jäähokimatš Eesti ja Jaapani vahel. Sel korral pidi Eesti jäähokikoondis koduses Tondiraba jäähallis tunnistama Jaapani selget paremust.

Fujitsu Estonia töötajad Jaapani - Eesti hokimatšil
Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid oma 1. ja Fujitsu Estonia töötaja Kristi oma 10. Rattarallil
Kristi ja Kersti Tartu Rattarallil

Meie Kristi Leping on spordilemb, kes julgeb pidevalt katsetada uusi ja põnevaid alasid. Samas aga pole ta jätnud oma esimest armastust – juba 10 aastat on ta olnud Tartu Rattaralli stardis. Sel aastal osales sellel võistlusel ka president Kersti Kaljulaid. Peale üritust aga aitas riigipea teelt üles korjata maha visatud tühje joogipudeleid, geelipakke ja muud prügi. “Selleks, et meil oleks kõigil hea tervisespordiga tegeleda peame hoolitsema ka oma keskkonna eest,“ ütles ta.

SUVI
Fujitsu stipendiaat Laura

Suve alguses andsime välja Fujitsu Estonia stipendiumi TalTechi IT süsteemide arenduse eriala üliõpilasele Laura Kallasele, keda paelub IT juures võimalus oma oskustega luua mitte millestki miski. Lisaks paljudele muudele saavutustele ja hobidele on Laural ette näidata ka silmapaistvaid spordisaavutusi uskumatult erinevatelt spordialadelt. Ta on võitnud medaleid Eesti meistrivõistlustelt nii triatlonis, duatlonis, jalgrattasõidus, pikamaajooksus, judos, sumos kui maadluses. Samuti läbinud ujumistreeneri kursused ning õpetanud lapsi ujuma ning olnud vabatahtlikuks paljudel spordiüritustel.

Laura Kallas Fujitsu Forumil
Fujitsu Estonia stipendiaat Laura Kallas Fujitsu Forumil
Fujitsu Estonia töötaja Marleen tantsupeol
Juubelitantsupidu

XXVII laulu- ja XX tantsupeol “Minu arm” tähistasime kaht suurt juubelit – möödunud aastal sai laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimus kahekümnendat korda. Uhkel juubelitantsupeol “Minu arm” tantsis ka Fujitsu töötaja Marleen. Tema lemmiktants oli võimas “Maa hing”.

SÜGIS
Maailmakoristuspäev

21. septembril toimunud üleilmsel Maailmakoristuspäeval oli seekord rekordarv osalejaid – 20 miljonit inimest 180st riigist ja territooriumilt. Seda on märksa rohkem kui eelmisel aastal. Eestis tuli kodust välja prügi korjama hinnanguliselt 22 000 inimest, mis on samuti üle kahe korra rohkem kui mullu. Fujitsu koristas nii eelmisel, kui ka sel aastal. Tänavu koristasime meie vahva Tartu kontori eestvedamisel Emajõe kallastel.

“Liigume koos” kampaania

Meie traditsiooniks saanud kampaania „Liigume koos“ mõte on ergutada valdavalt arvuti taga istuvaid töötajaid oma tervise ja heaolu heaks regulaarselt liigutama, aga ka ühiseid eesmärke püüdma ja koosolemisest rõõmu tundma. Sel korral saime kampaania käigus osaleda nii spordiüritustel kui ka teha lihtsalt sporti vabal ajal. Terve suve liikusime koos üle 16 000 km ja kogusime kokku 3000 eurot lastele.

Liigume Koos kampaania raames kogutud summa üle andmine Lastefondile
Kontorivõimlemine tervisenädalal Fujitsu kontorites

Tänavu avastasime endalegi üllatusena, et meie hulgas harrastatakse väga erinevaid spordialasid. Mõned neist lausa sellised, millest pole varem kuulnudki! Samal ajal, kui lõppes meie “Liigume koos” kampaania, võitis Ott Tänak maailmameistritiitli. Meil küll rallisõitjaid ei osalenud, aga ratastel võttis kampaaniast osa meie jaoks uudset ala Roller Derbyt harrastav Evelin.

Fujitsu-töötaja-Roller-Derby-võistlustel
Fujitsu Estonia töötaja Evelini hobi - Roller Derby
ott-tanak-maailmameister
Ott Tänak - maailmameister! Foto: USA TODAY USPW, USA TODAY Sports/Scanpix
Mida sellest kõigest järeldada ja meelde jätta?

Vahel tuleb riskida, et võita. Kuid võit ei olegi alati kõige tähtsam. Sageli on oluline osalemine ja pidev individuaalsete ning ühiste eesmärkide poole liikumine. Et säiliksid tervis ja rõõmus meel, et maailm saaks puhtamaks ja infosüsteemid paremaks!

 

Peagi paneme aastale punkti, aga paljudele headele algatustele, traditsioonidele ja tegevustele semikooloni. Vahepeal peame pühi ja puhkame, et siis juba uuel, 2020. aastal jätkata liikumist seatud eesmärkide suunas ning panna alus veel paljudele maailma muutvatele algatustele!

Jaga postitust ka teistega!