DIGITALISEERIMINEIT TEENUSEDTULEVIKU TÖÖKOHTOffice 365 viib töökohad pilve

Office 365 viib töökohad turvaliselt pilve

Mida valida? Kas valmistoode karbist või “nähtamatu” pilveteenus? Kuidas on pilveteenusega võimalik luua ühe hetkega juurde digitaalseid töökohti? Teame, et need küsimused vaevavad paljusid ettevõtteid.

Microsofti kontoritarkvara tunneme juba aastakümneid. Wordi, Excelit, Outlooki ja Powerpointi teavad kõik. Aga mis on Office 365? Ei midagi muud, kui vanad, head ja harjumuspärased programmid pilves. Aga kumba siis ikkagi eelistada?

Mis on uus Office 2019?

Office 2019, mis eelmise aasta lõpus välja tuli, on meile juba vana tuttav karbitoode uue sisuga – selle vahega, et enam ei pea poest füüsilist karpi ostma. Tarkvara saab nüüd lihtsalt e-poest alla laadida.


Selles tootes on möödunud sügise seisuga uusimad Wordi, Exceli, Outlooki ja Powerpointi programmid ning lisaks Microsofti äritarkvara, mida saab installida oma arvutisse ja kohe kasutama hakata. Vana tuttav maksustamine toimib ka uue Office´i karbitoote puhul – maksad üks kord ja kasutad nii kaua, kui ise tahad. Midagi juurde maksma ei pea mitte kunagi.

Miks kaaluda Office 365 pilveteenust?

Office 365 on pilveteenus, millel polegi enam mingit versiooninumbrit ega väljalaskeaastat, sest see on pidevalt uuenev. Office 365 ostetakse teenusena oma partnerilt ja tasutakse kuutasu, mis on alati ühesugune.


Selle kuutasu eest saab kasutaja pidevalt uueneva Wordi, Exceli, Outlooki ja Powerpointi ning vastavalt valitud paketile ka mitmed teised kontoriprogrammid, millele Microsoft tagab pideva toe ja uuendused.

Tõsi, selle mudeli puhul ei tea ostja lõplikku summat, mille eest toote lõpuks kätte saab, samal ajal on aga igakuine tasu määramata ajaks ja selle võib igal hetkel peatada ja loobuda Office 365 kasutamisest.

Ettevõtete jaoks on kuutasu mugav, sest kulud on alati teada ja pole vaja teha ühel kuul suurt väljaminekut karbitoote peale. Kindel summa iga kasutaja kohta teenuse eest ühes kuus on suuremale osale ettevõtetest selgem ja soodsam variant.

Lisaks sellele saab Microsofti partneritelt, kelle hulka ka Fujitsu Estonia kuulub, teenusele täiendusi ja igakuist tuge.

Kuidas aitab Office 365 kaasa digitaalsete töökohtade tekkele?

Office 365-ga on digitaalsete töökohtade loomine lihtne. Iga kasutajalitsentsiga tuleb kaasa õigus installida kontoritarkvara kuni viide erinevasse seadmesse. See tähendab aga seda, et kui töötaja tööarvutis on Word, Excel, Powerpoint, Outlook, OneNote ja OneDrive olemas, siis võib iga töötaja samad programmid paigaldada ka oma koduarvutisse, sülerisse, mobiili, tahvlisse.


Kõik need seadmed on ühendatud pilveteenusega, mille kaudu on tööks vajalikud failid alati kättesaadavad, sünkroniseeritud ja teistega jagatavad. Ühe Office´i dokumendiga võib mitmekesi koos tööd teha lisaks kontorile kodust, ärireisilt või puhkuselt ja ükskõik millisest vahendist.

Fujitsu aitab jooksvalt silma peal hoida kogu ettevõtte Office 365 litsentside kasutusel. Kui kliendid teavad täpselt, mis tüüpi litsentse neil tarvis on, saame alati vastavalt olukorrale leida kõige soodsama lahenduse digitaalseid töökohti juurde tekitades või vähendades.

On töö- ja ametikohti, mis vajavad spetsiifilisemaid programme (näiteks Dynamics, Sharepoint, Power BI, Power Apps jt) ja mis nõuavad teistsugust litsentsipaketti – ka neid saab partneri abiga hõlpsasti juurde võtta ja hallata.

Mõnikord on kasulikum võtta töökoha täislahendus – Microsoft 365, mis sisaldab lisaks Office 365-le Windows 10 operatsioonisüsteemi ja Enterprise Mobility + Security paketti, mis lubab kõigil töötajatel paindlikult ja mugavalt koostööd teha. Ka selle valiku puhul aitame partnerina kõigi vajalike litsentside ja tarkvara valikul ning seadistamisel, et iga uus digitaalne töökoht oleks töötajale hetkega kasutusvalmis.

Ühe kaasaegse töökoha juurde kuuluvad muidugi ka sobiv riistvara, kasutajatugi ja ligipääsude ning turvalisuse seadistamine. Fujitsu Evergreen ongi just selline täislahendus, mis sobib igas suuruses ettevõtetele ning väga hästi ka neile, kes kiiresti kasvavad ja pidevate muutuste tõttu paindlikkust vajavad.

Evergreeni teenus tähendab seda, et aitame valida sobivaimad seadmed ja tarkvara ning nende võimalusi ja uuendusi maksimaalselt ära kasutada. Teenus katab kõik digitaalse töökohaga seotud vajadused. Sinna juurde pakume intelligentset kasutajatuge, mis aitab kasutaja probleeme lahendada ning isegi ennetada.

Kuidas see ärile kasu toob?

Nagu ka teised pilveteenused aitab Office 365 teha ettevõtte igapäevase elu lihtsamaks. Kui Microsofti pilveteenuste komplekt on korralikult kasutusse võetud, loob see konkurentsieelise. Lisaks tuntud kontoriprogrammidele võimaldab see andmete visualiseerimist ja reaalajas töölauavaateid, mis näitavad äri juhtimiseks vajalikke andmeid, tõstavad igapäevaselt töötajate produktiivsust ja aitavad juhtidel langeteda kiiresti õigeid otsuseid.

Office 365 pilveteenuste viis kasutegurit

1. Kasutades pilve on võimalik oma dokumendid ja failid salvestada kindlasse, kontrollitud ja proffide poolt hallatud keskkonda, kes hoolitsevad varunduse, ligipääsu turvalisuse ja jõudluse eest. Muidugi saab alati koopiaid hoida ka kontoris, töökoha arvutites.


2. Office 365-ga on kontoriprogrammid saadaval ka veebiversioonina, seega saab neid kasutada veebibrauserist ja ilma arvutisse installimata. Kui kasutad võõrast arvutit või oled mobiilses seadmes, kuhu ei saa kontoriprogramme installida, võib neid pilves ikka edasi kasutada.

3. Kulud on alati kontrolli all. Ettevõte tasub iga kasutaja pealt kindlat kuumaksu ja kui keegi peaks töölt lahkuma või juurde tulema, saad alati suurendada või vähendada töötajate eest tasutud litsentside arvu. Seega maksad täpselt nii paljude kasutajate eest iga kuu, nagu vaja.

4. Alati on kõigi kasutajate arvutites uusim versioon värskeimate turvauuendustega. Kuutasu eest tagab Microsoft, et tarkvara oleks alati värske ja samuti saab hakata kohe kasutama kõiki uuendusi ja lisatud funktsioone.

5. Igal kasutajal on olemas 1 TB pilveteenuse salvestusruumi, et salvestada oma andmed ja vajadusel jagada teiste tiimiliikmetega. Mahtu saab vajadusel juurde hankida.

Fujitsul on Microsoftiga eksklusiivne partnerlus

Fujitsu on Microsofti partner juba üle 30 aasta. Tänu eksklusiivsele ja globaalsele partnerlusele tunneme detailselt Microsofti tooteid ja võimalusi ning oleme heaks partneriks mõlema – nii Office 365 kui Microsoft 365 – rakendamisel ettevõttes. Meie kasuteguriks on kindlasti ka ligipääs teadmistele ja kogemustele, mille omandamine vajaks ettevõttes palju aega ja ressurssi.

Laske oma töötajatel nutikamalt töötada

Oleme hea meelega valmis Teiega koos arutlema, kuidas digitaalse töökoha teenused kergendaksid just teie ettevõtte tööd. Anname nõu ja pakume tasuta konsultatsiooni võimalust ettevõtte vajaduste kaardistamiseks. See ei kohusta Teid millekski.

Jaga postitust ka teistega!