Näen ise oma töös, et kaasaegne ärimaailm ja IT on täielikult läbi põimunud ja piirid nende vahel on sageli kadunud.
Kui varasemalt oli IT eesmärk mingit kindlat lõiku või protsessi kiirendada ning mõõdeti nö. kuiva SLA-d, siis tänapäeval on SLA juba hügieeni faktor, vältimatu eeldus.
Tähtsam on töötajate rahulolu ja see, kuidas nad ennast tunnevad nii tööd tehes, kui ka siis, kui midagi on juhtunud ja vajab lahendamist. SLA mõõdikud võivad olla kõik korras, kuid kuidas reageeriti, suheldi, hoiti kursis ja mõisteti pöörduja olukorda? See kajastub kõik XLA-s.
Töötaja kogemus annab lõppkokkuvõttes palju rohkem infot, kuidas IT ja töökohahalduse teenust paremaks muutuda ja arendada. See ju ongi tegelikult eesmärk!
Märkasin ise seda olulist mõtteviisi nihet, kui eelmisel aastal läbisin uue ITIL4 kursuse ja eksami (ITIL on parimate praktikate ja soovituste raamistik IT teenuste pakkumiseks, mis on arenenud koos selle teenuse endaga ja jõudnud nüüdseks neljanda versioonini. Seal on kirjeldatud aluspõhimõtted IT teenuste kujundamisel, osutamisel ning hindamisel).
Võrreldes eelmiste versioonidega, paneb ITIL4 oluliselt rohkem rõhku ettevõtte üldisele kultuurile ja ärilisele väärtusele, mida IT pakub, ning rõhutab vajadust tagasiside järele äri poolelt. IT on võimaldaja, suuna määrab siiski äriline nõudmine.
Soovitan ITIL 4 koolitust oma kogemuse põhjal kõigile ärijuhtidele!
XLA-de rakendamisega oleme Fujitsus sisemiselt algust teinud, kuid palju on veel teha. Eelkõige on tähtis kasutajate (töötajate) tagasisidet õigesti ära kasutada, mõtestada ja siis ka ellu rakendada. Nende protsesside arendamisega tegelengi igapäevaselt.