Fujitsu personaliassistendi Rio-Steffi Plaaseri tööpõld on lai. Sageli on just tema see, kes võtab vastu uusi töötajaid ja neid nö “pardale” aitab, näidates kus, mis ja kes. Samuti korraldab ta üritusi ning aitab personaliosakonda erinevate töötajatega seotud tööülesannete ja dokumentatsiooniga. Põhimõtteliselt toob töö talle iga päev midagi uut ning mugavustsoonis rutiinseid ülesandeid täita poleks ka tema stiil. Iga probleem vajab rätseplahendust ja iga inimene personaalset lähenemist. Mis on see, mis aitab Rio-Steffil vaimu virge ja rühi sirge hoida, saad teada järgnevast intervjuust.
Rio-Steffi Plaaseri hea tuju, tervise ja väljanägemise saladus on talisuplus
Mis sind kõige enam su töö juures paelub?
Eks ikka inimesed ja suhtlemine. Samuti see, et minu töö pole rutiinne ja saan tegeleda paljude erinevate valdkondadega. Minu kõige lemmikumad osad tööst on ürituste korraldamine, kommunikatsioon ja tööandjabrändiguga seotud teemad.
Rio-Steffi on ka üks meie “Liigume koos” kampaania käivitajatest, korraldajatest ja kommunikeerijatest. Samuti on ta ise osalejana eeskujuks ja inspiratsiooniks paistes silma üsnagi erilise hobiga – talisuplusega.
Kaua oled talisuplusega tegelenud ja kuidas selleni jõudsid?
Selja taga on viis edukat talisupluse hooaega ja leidsin selle enda ellu kuidagi kogemata. Küsisin ühe tuttava käest naljaga pooleks, et mida ta küll teeb, et ta nii hea välja näeb ja tema vastus oli talisuplus. Sealt tekkis huvi ja järgmine kord olin juba temaga koos Pikakari rannas merre jalutamas.
Milline on olnud kõige ekstreemsem olukord?
Üks meeldejäävamaid pärineb Islandilt – Jökulsárlón Glacier laguunist. See koht oli mu suplussoovide nimekirjas. Sealsete liustike vahel tahtsin kindlasti talisupluse kogemust saada. Tuli aga välja, et vette minek on seal keelatud ja selle eest võib trahvi saada. Ma siiski ei jätnud jonni, matkasin mööda veeäärt tunnikese eemale kuni enam ühtegi hingelist ei näinud, ja sain oma supluse tehtud. See oli super!
Veel mõni näide meeldejäävast suplusest?
Oi, küll neid juba jagub. Üks kindlasti on Keava rabas, kus lõhkusime jääaugu lihtsalt jalgadega sisse. See suplus oli ikka väga mõnus. Rummus oli ka äge.
Ja muidugi World Winter Swimming Championship 2018, mil tuli ujuda meeskonnas teateujumist 25 m. Võin uhkusega öelda, et olen osalenud oma elus MM-il, Taliujumise MM-il. Ja olgu öeldud, et ma ujuda ei oska ja ülepea vett kardan!
Kas ja miks ka teistel talisuplusega tegeleda soovitad?
Soovitan soojalt, sest see toob endaga kaasa hea tervise: mina igatahes haiguspäevi viimase viie aasta jooksul ei mäleta. Teiseks toob see mugavustsoonist välja ja annab võimaluse end proovile panna. Kolmandaks ütleks nii, et on raske leida teist nii ägedat hobi, mida oleks nii lihtne ja ka odav harrastada. Veelgi lihtsamaks ja lõbusamaks muudavad selle teised tegelejad ehk siis neljandaks: see hobi toob sinu tutvusringkonda palju lahedaid inimesi!
On sul anda mõned nõunded neile, kes talisuplusega alustada tahaksid?
Esimese talisupluse peaks tegema siis, kui endal on sisemine soov ja valmisolek olemas. Enamik maailma inimestest ei oska talisuplusest unistadagi. Meil on see võimalus olemas.
Variant 1
Samm 2: külm dušš
Samm 3: Külmavann
Veekraadid: 10-13 C
Variant 2
Variant 3
Tegelikult on mõte külmast veest õudsem kui tegu ise. Mine ja lihtsalt tee see ära ja peale seda sa tunned kui mõnus see on.
8. mail algas Fujitsu kampaania “Liigume koos”, mille eesmärk on motiveerida kõiki õues sportima ja läbi selle parandada Eestimaa laste liikumisharjumusi.