MEIE INIMESEDMarleen ühendab kampaania „Liigume koos“ tantsupeoga „Minu arm“

Marleen ühendab kampaania „Liigume koos“ tantsupeoga „Minu arm“

Kes oleks võinud arvata, et viise, kuidas saab „Liigume koos“ kampaaniast osa võtta, on nii palju? Ja et liikumist saab ühendada nii paljude teiste meeldivate ja kasulike tegevustega?

Tõepoolest, liikuda saab igal ajal ja kohas. Ka tantsimine on liikumine! Käesolev aasta on eriti tähtis rahvatantsijate jaoks. XXVII laulu- ja XX tantsupeol “Minu arm” tähistame kaht suurt juubelit – 2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda. Üks tantsija juubelipeol on Fujitsu töötaja Marleen.

Juba vähem kui kuu aja pärast toimuv XX tantsupidu räägib meie maast tantsukeeles. Sellest, kui suur rõõm ja au on armastada oma maad. Maad, mis meid toidab ja katab, tööd ja igapäevast leiba annab. Maad, mida on küntud ja väetatud, mis mõnes paigas on kivine, teisal soine, mis vahel nõuab vihma, siis jälle päikest. Maad, mis ootab külvi ja lõikust, mis kasvatab maasikaid, aga ka pikki rohukõrsi, millele lapsed saavad küpsed marjad ritta seada. Maad, kus me oleme sündinud, võidelnud, vaenlase eest varju otsinud, taas selja sirgeks ajanud, oma rada käinud. (https://2019.laulupidu.ee/tantsupidu/)

Marleen, kui kaua sina oled tantsimisega tegelenud? Kas tantsid vaid rahvatantsu või harrastad ka teisi stiile?

Rahvatantsu avastasin enda jaoks alles ülikoolis – tundus äge, käisin katsetel ja sain rühma sisse. Eks olen ka igasuguseid teisi stiile elu jooksul harrastanud. Proovinud kõike alates balletist kuni showtantsuni, aga nüüd olen leidnud selle õige.

Kas on midagi, mis sind eriti paelub tantsimise juures?

Rahvatantsu juures paelub mind kambavaim, mis peab igal rühmal olema. Siin ei ole mingit soolotsemist – kõik peavad kohal käima, koos kaasa mõtlema ja pingutama võrdselt, et rühm oleks edukas.

Mis on sinu lemmik tants?

Praegustest tantsupeo tantsudest on mu lemmik „Maa hing“. Aga kõikidest tantsudest on mu lemmik ilmselt „Lilled juustes“, mida esitati 2014. aasta tantsupeol „Puudutus“.

Kui mitu korda oled tantsupeol osalenud? Kas on veel mõni märkimisväärne üritus, millest oled osa võtnud?

2019. aasta tantsupidu on mul kolmas. Olen ka osalenud üliõpilaste laulu- ja tantsupeol Gaudeamus, mis toimub vaheldumisi Eestis, Lätis ja Leedus.

Kuidas sinu tantsutrupp tantsupeoks valmistub?

Kuigi ülevaatused on läbitud, lähevad trennid ikka sama hooga edasi. Enne ülevaatusi sai nii mõnigi nädalavahetus veedetud tantsides.

Marleeni lemmik tants on „Maa hing“

Kas sul on soovitusi teistele tantsupeost osavõtjatele?

Oluline on enne pingelist viimast nädalat (kui toimuvad platsiproovid) süüa korralikult tervislikku toitu, puhata palju ja magada piisavalt.

8. mail algas Fujitsu kampaania “Liigume koos”, mille eesmärk on motiveerida kõiki õues sportima ja läbi selle parandada Eestimaa laste liikumisharjumusi.

Jaga postitust ka teistega!