MEIE INIMESED

Kadri Rebane: „Inimesed, isiklik areng ja vahvad üritused on mind Fujitsus hoidnud“

Kadri Rebane on Fujitsus töötanud juba üle 15 aasta. Selle aja jooksul on ta jõudnud töötada nii Tartus kui Tallinnas, näinud lähedalt ettevõtte kiiret kasvamist, olnud tegev erinevates rollides ja pidevalt õppinud ja ümber õppinud. Tema tööd on mõjutanud nii seadusemuutused, ettevõtte sisesed struktuurimuutused kui tehnoloogia kiire areng. Tema töö teeb eriliseks selle mitmekülgsus. Personalispetsialist / palgaarvestajana tuleb tal olla väga detailne ja korrektne, aga ürituste korraldajana saab ta lisaks heale organiseerimisvõimele valla päästa oma loovuse, ideed ja väga head suhtlemisoskused.
Kui kaua sa oled Fujitsus töötanud ja mis sind Fujitsus hoiab?
2019. lõpus sai täis 15 aastat. Kuid ma pole kõik need aastad olnud personaliosakonnas. Alustasin Tartus, kus töötasin ca 2 aastat sekretärina. Siis kolisin Tallinnasse, kus alustasin samuti sekretär-assistendina ja sealt jõudsin personalitöö juurde. Vahepeal jõudsin ka Mainorisse personalitööd õppima.

Tiim ja inimesed on mind Fujitsus hoidnud. Kui vaatan tagasi, siis mõistan, kui tohutult ma olen arenenud. Ja see on alati olnud väga orgaaniline ja turvaline protsess. Fujitsu teeb eriliseks see, et tugistruktuurid ja kolleegid on ühelt poolt hästi toetavad ja inimlikud ning teisalt on kõigil võimalus võtta just parasjagu piisavalt ja samm sammult rohkem vastutust.
Millised on Sinu peamised tööülesanded?
Minu peamised ülesanded on puhkuste ja haiguste arvestamine, puhkuseplaani koostamine ning palgaarvestus ja samal teemal juhtide ja töötajate nõustamine.

Üritan oma tööd planeerida nii palju, kui võimalik, kuid alati ei õnnestu. Just sel samal põhjusel, et nõuandja rolli on palju. Palga- ja puhkusearvestuses põimuvad paljud erinevad seadused ja määrused ning seetõttu on antud rollis vaja ülimat täpsust õigusnormide järgimisel ning korrektsel rakendamisel.
Mis sinu elus on veel olulist lisaks tööle? Mõni põnev harrastus ehk?
Minu hobideks on metsas jalutamine, rattaga sõitmine, jooksmine ja reisimine. Metsas käin oma kõige kallima sõbraga, Pepega. Jooksmist ja rattasõitu meeldib mulle teha üksinda, aga reisida meeldib mulle oma kõige kallimate sõpradega.

Minu unistuste kohaks on Naples Floridas, sest sealsetes randades võib kohata vabas looduses ujuvaid delfiine. Ma võiksin vabalt töötada vabatahtlikuna kuskil delfinaariumis 🙂

Lisaks käin laulmas ITL segakooris, mis tähistab sel aastal 10. sünnipäeva.
Mulle meeldib ka vaadata ja kaasa elada tennisele ning WRC rallile. Anett Kontaveidi mängu sai viimati vaadatud eelmise aasta Miami Open turniiril ning Ott Tänakule kaasa elatud Rootsi rallil.
Sul tuleb firmapidude korraldamine imeliselt välja. Mis on selle edu taga?
Olen teinud Fujitsus üritusi juba 12-13 aastat. Kui hakkasin tegema üritusi, siis kohe suuri – suvepäevi ja jõulupidusid. Nende aastate jooksul on ettevõte ise tohutult kasvanud ning ka ürituste eesmärk ja formaat on muutunud. Ma arvan, et kõik algabki sellest, et eesmärk oleks hästi läbi mõeldud.
Millised on olnud meeldejäävamad ja õnnestunumad üritused?
Juba mõnda aega olid kardisõiduteemalised suvepäevad olnud minu unistus ja 2017. korraldasimegi Fujitsu suvepäevad Laukataguse puhkekeskuses. Fujitsu Race videokokkuvõte on üleval ka YouTube-s.

Moodustasime üheksa meeskonda. Kõigi ülesandeks sai esmalt ehitada endale ise kardiauto, see ka silmapaistvaks disainida ning siis juba rajal kolleegidega osavuses ja kiiruses mõõtu võtta. Sõiduvahendid annetasime hiljem ühele lastekodule.

See üritus jäi inimestele väga meelde ja sellest räägitakse siiani. Ja mul on tunne, et see on mõjutanud ka järgnenud aastate osalust ja suurepärast meelsust.

Ülivõrdes võib õnnestunuks pidada ka just hiljuti toimunud 2019. aasta imelist jõulupidu Tartus.
Milline tehnoloogiline uuendus on enim muutnud ja lihtsustanud sinu tööd?
Kindlasti Persona, mis on aidanud aastas kokku hoida mitmeid nädalaid tööaega.

Näiteks kui varem vormistasid töötajad puhkusesoovi paberil, siis nüüd esitavad digitaalse avalduse Persona iseteenindusmoodulis. Ma ei pea siis seda enam eraldi sisestama. Puhkuseplaani koostamine ja selles muudatuste tegemine on lihtsam. Tänu sellele saan ka vähem jooksvaid küsimusi, sest töötaja saab ise vaadata oma puhkuse jääki jne.
Kumb on tähtsam täna ühes edukas ettevõttes – kas tehnoloogia või inimesed?
Inimesed ikka. Isegi palgaarvestus ei koosne pelgalt arvudest, selle olulisim osa on ikkagi inimene ja usalduslik töösuhe. Tehnoloogia ju kõike ära ei tee.

Uued postitused meie blogis