MEIE INIMESEDFujitsu spordikampaania Liigume Koos

Fujitsukad tegid “Liigume koos” kampaania raames üle 60 miljoni sammu

Fujitsukate spordikampaania “Liigume koos” on selleks aastaks lõppenud. Projekti eestvedaja ja aktiivne osaline Rio-Steffi Plaaser on rõõmus, et igal aastal on algatusel aina rohkem osalejaid ja aina võimsamad sihid. „Sel aastal võistlesime nii omavahel kui ka grupina ning tegime üheskoos 60 063 166 sammu. Sammude trackimiseks kasutasime YuMuuv rakendust ja me ületasime selle ambitsioonika eesmärgi!“ kommenteerib ta uhkusega.

Teeme head

Sel aastal toetame Lastefondi vahendusel liikumispuude või käitumishäirega lapsi, kes vajavad erinevaid arendavaid teraapiaid. Riiklikud vahendid ei ole aga piisavad, et kõikidele raskelt haigetele lastele neid järjepidevalt tagada. 

 

Teraapiate eesmärk on parandada haiguse tõttu häirunud funktsioone, toetada arengut ning parandada erivajadusest lähtuvalt igapäevatoimingutes toimetulekut. Laste profiil on erinev  – käitumishäirest sügava liikumispuudeni. Peamiselt toetame selliseid teenuseid nagu füsioteraapia, tegevusteraapia, logopeedi teenus, muusikateraapia ja hobuteraapia.

 

Lastefondi koostööjuht Annamari Nael rõõmustab, et “Fujitsu Estonia näol on tegemist pikaaegse heategevusliku koostööpartneriga, kellele läheb korda haigete laste saatus ning kes mitmendat aastat järjest panustab heategevusse, propageerides samal ajal liikumisharrastust ka ettevõtte siseselt. Oleme südamest tänulikud kogu Fujitsu meeskonnale, tänu teie toetusele saame jätkata järjepidevat teraapiateenust vajavate haigete laste toetamist!”  lisab ta.

Osalejate muljed ja uued harjumused

Jagasime aktiivsete osalejate muljeid meie sotsiaalmeedias ning saime palju uut ja toredat oma kolleegide kohta teada. Lisaks kannustasid töökaaslaste jagamised ka enda samme mitte tegemata jätma.

 

Näiteks Karin hoiab ennast aktiivsena põhiliselt pikkade jalutuskäikude abil ning metsas ja rabas matkates. Tema keskmine sammude arv päevas on 12000-15000. Covidi ajal on distantsid pikemaks veninud, sest jalutamine maandab suurepäraselt ka stressi.

 

Andreas käib 3-4 korda nädalas jooksmas ning mängib 2 korda nädalas rannajalgpalli.
aeg- ajalt mängib ka footvolleyt ehk rannavõrkpalli, kus käega palli puutuda ei tohi. Kõik muud kehaosad on lubatud.

 

Kristile meeldib ennast aktiivsena hoida sõltuvalt aastaajast kas aias toimetades, jalutades, joostes, tennist mängides või rattaga sõites ning ta katsetab ka uusi liikumisvõimalusi hea meelega (on näiteks läinud sünnipäevalt kontsakingade ja kleidiga disc-golfi proovima).


Samuti sai ta Covidi perioodil koju jooksulindi ja nüüd ei ole põhjust vihmase või külma ilmaga trenni vahele jätta. Nüüd saab ta lisaks treenides tennist või mõnda seriaali vaadata – kaks ühes!

Kuidas me oma samme mõõtsime?

Esmakordselt kasutasime Yumuuv rakendust, mille kohta tuli kiidusõnu, sest seda oli tõesti hea ja mugav kasutada.

Miks me seda teeme?

Spordikampaania motiveerib meie enda töötajaid rohkem liigutama ja tekitab meie tunnet. Lisaks teeme läbi enda liikumise head Eesti lastele.

 

Kuna tegemist on ühe kõige populaarsema kampaaniaga Fujitsus, siis kindlasti jätkame ka tulevikus.

„Liigume koos“ ajalugu

2020 aastal kulutasime 2 miljonit kilokalorit ja kinkisime ravivesivõimlemist vajavatele lastele 3000 eurot.

 

2019 aastal toetasime “Liigume koos” kampaaniaga Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga Eesti lastearstide kirjutatud väikelaste toitumise ja elustiilitrükist “Imiku ja väikelapse toitmine. Nõuanded lapsevanematele”. Infomaterjal jagati kingitusena igale sündivale lapsele aasta jooksul.

 

2018 aastal sai iga töötaja oma panuse anda mõnel spordisündmusel osalemisega. Kokku läbisime erinevatel spordiüritustel 3062 km ja kogusime raskelt haigete hipoteraapilise ravi jaoks 3100 eurot.

Uued postitused meie blogis