MEIE INIMESED

Kulutasime liikumiskampaaniaga 2 miljonit kilokalorit ja kinkisime ravivesivõimlemist vajavatele lastele 3000 eurot

Maist oktoobrini toimus taas Fujitsu kampaania “Liigume koos”, mille eesmärk on ergutada valdavalt arvutitööd tegevaid fujitsukaid oma tervisele ja heaolule tähelepanu pöörama. Pere- ja töötajasõbraliku ettevõttena otsustasime seekord kampaaniasse kaasata ka töötajate pereliikmed. Nagu ka kahel eelneval aastal, oli aktsioonil ka sel korral lisaks heategevuslik eesmärk. Seekord toetasime lapsi, kes vajavad individuaalset ravivesivõimlemise teenust.
Kokkuvõtvalt kulutas meie 70 osalejat liikumisele ja treeningutele 6314 tundi. Läbisime üle 30 699 kilomeetri, põletasime 2 miljonit kilokalorit ning kogusime kokku 3000 eurot.

Fujitsu personalijuht Elery Väärtnõu sõnul on fujitsukad tegusad nii tööl kui vabal ajal. „Et meil kõigil on mitmeid prioriteete, korraldasime seekord spordikampaania teisiti ja kutsusime kõiki liikuma koos perega. Liikumine, sport ja pere on meist paljude jaoks tihedalt põimunud“, ütleb ta. „Mind hoiavad aktiivse pikad jalutuskäigud Nõmme mändide all, kus minu igapäevaseks treeningkaaslaseks on neljajalgne sõber Blacky. Suure osa nädalavahetustest veedame perega laste spordivõistlustel kaasa elades,“ lisab Väärtnõu.

Kolmandat aastat järjest läksid #liigumekoos kampaaniast osavõtmiseks kirja kõiksugu erinevad treeningud ja liikumisviisid ning jagus üllatusi, kui paljude erinevate hobidega #fujitsukad tegelevad. Osalejad kõndisid, jooksid, hüppasid lastega batuudil, matkasid, käisid joogas ja jõusaalis, surfasid, sõitsid aerulauaga, tagusid lastega jalgpalli, mängisid hokit, tantsisid, poksisid, sõitsid rulluiskude ja rulaga.
Toodi välja ka seda, et higi ei pea ilmtingimata mööda selga jooksma. Iga samm, koristamine, muru niitmine jms on parem kui mitte midagi. Kuna sel kevadel olid nii töised kui isiklikud kohtumised piiratud, olid paljude jaoks jalutuskäigud ka heaks viisiks kolleegide või sõpradega virtuaalseks kohtumiseks või telekonverentsi pidamiseks.

Eriti suvel kasutavad paljud võimalust väljas värskes õhus trenni teha. „Treppe ja välijõusaale on kõik kohad täis, ja veel täitsa tasuta. Pandeemia ajal kui spordiklubid lukku pandi ja teistega koos treenida ei saanud, tuli suurel määral ümber harjuda ja üksinda hakkama saada. Parimateks sõpradeks said ühtäkki Spotify, hüppenöör ja poksikott,“ ütleb üks osaleja.

Kampaania peakorraldaja Rio-Steffi Plaaser tunneb heameelt, et Fujitsu töötajad panustavad jätkuvalt sporti tehes heategevusse. „Samuti on väga põnev rohkem teada saada kolleegide hobide ja sportimisharjumuste kohta. Ühine sportlik pingutus heategevuslikul eesmärgil liidab meid veelgi enam. Kindlasti jätkame toreda kampaaniaga uuel aastal,“ lisab ta.
Lastefondi koostööjuht Annamari Nael avaldas heameelt, et Fujitsu otsustas ka tänavu propageerida töötajate seas aktiivset liikumist ning jätkata heategevuslikku koostööd Lastefondiga:

„Ravivesivõimlemise teenust vajab palju erinevate haigustega lapsi. Individuaalse treeneri abil on treening eriti efektiivne, sest harjutusi tehakse iga lapse erivajadustest lähtuvalt. Väga suur abi ravivesivõimlemisest on liigesehaigetele lastele, kelle jaoks on vees harjutuste tegemine tihti ainus võimalus ennast aktiivselt liigutada. Liikumine omakorda vähendab aga oluliselt haiguste riski,“ ütles Nael ning lisas, et nii nagu iga teraapia puhul, on ka ravivesivõimlemisest kasu siis, kui seda teha järjepidevalt. Paraku pole see aga paljudele peredele kättesaadav ning neil jääb üle loota vaid heategijate abile: „Suur aitäh Fujitsu sportlikule perele, tänu teie spordiarmastusele saavad paljud lapsed nüüd hädavajalikku teraapiat!“
Eelmisel aastal toetasime “Liigume koos” kampaaniaga Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga Eesti lastearstide kirjutatud väikelaste toitumise ja elustiilitrükist “Imiku ja väikelapse toitmine. Nõuanded lapsevanematele”. Infomaterjal jagatakse kingitusena igale sündivale lapsele aasta jooksul.

2018. aastal sai iga töötaja oma panuse anda mõnel spordisündmusel osalemisega. Kokku läbiti erinevatel spordiüritustel 3062 km ja koguti raskelt haigete hipoteraapilise ravi jaoks 3100 eurot.

Uued postitused meie blogis