DIGITALISEERIMINETULEVIKU TÖÖKOHTFujitsu-Mobiilsed-Seadmed

Kuidas valida mobiilseid seadmeid vastavalt ametile?

Digitehnoloogiate võidukäik on muutnud tööprotsesse tundmatuseni. Raske oleks leida valdkonda või sektorit, kus see nii ei ole. Töötajad oskavad juba soovida igapäevaülesannete täitmiseks vajalikke mobiilseid lahendusi. Aga millist mobiilseadet töötamiseks valida? Vastust sellele küsimusele otsisime mitmest majandussektorist.

Kriteeriumid seadmetele varieeruvad töökohtade lõikes märkimisväärselt

Detailid ja funktsioonid, mida kasutajad mobiilseadmetelt ootavad, olenevad suuresti tegevusalast ja ametiprofiilist. Samal ajal on rakendused ise pidevas muutumises.


Finants- ja kindlustussektoris on tõusuteel reaalajalise analüütika ja veebipõhiste vahendite kasutamine. Konsultandid ja hindajad vajavad suure jõudlusega seadmeid, mis pakuvad kõrgtasemel juhtmevaba ja turvalist tehnoloogiat.

Tootmise ja inseneritehnika valdkonnas on kaks peamist edasiviivat jõudu liitreaalsus ja tehisintellekt. Need aitavad tootmisprotsesse optimeerida ning klientidele just neile sobivaid teenuseid pakkuda. Sektor vajab vastupidavaid, suure jõudlusega ja ulatusliku ühenduvusega seadmeid.

Mis toimub tervishoius? Meditsiinitöötajad on pidevas liikumises, et pakkuda patsientidele parimaid võimalikke raviteenuseid. Nende seadmed peavad olema hügieenilised, varustatud antibakteriaalse klahvistikuga ja ekraanidega, mida on võimalik desinfitseerida.

Transpordis ja lennunduses on mobiilseadmed põhilised töövahendid kaubavoo ja liikluse korraldamiseks reaalajas. Need peavad olema ülimalt usaldusväärsed. Et mobiilseadmeid kasutatakse üha enam ka autentimiseks, kasvab nõudlus suurema turvalisuse järele.

Haridusvaldkonnas peavad mobiilseadmed vastama äärmiselt mitmekesise kasutajate ringi vajadustele – koolieelikutest täiskasvanuteni. Kui ettevõtetes on olemas IT osakonnad, siis koolid ja haridusasutused vajavad võrreldes äriettevõtetega rohkem tuge mobiilseadmete integreerimisel IT-taristutesse.

Avaliku julgeoleku sektoris toimub töö rasketes tingimustes ja sageli ruumikitsikuses, näiteks patrull- ja päästesõidukites. Ka seadmed peavad olema äärmiselt vastupidavad ning tagama intuitiivsete funktsioonide abil kasutusmugavuse. Hädavajalik on ka kõrge turvalisuse tase. Sama kehtib avalikus sektoris üldisemalt, eeskätt digiriigi kontekstis. Sotsiaal- ja haldustöötajad, kogukonnaelu planeerijad ja muud ametiisikud vajavad piiramatu ühenduvusega paindlikke seadmeid.

Tehnoloogia on oluline, kuid selle kasutaja on olulisem

On üks asi, mis ühendab töötajaid kõigis valdkondades – soov täita oma igapäevaseid tööülesandeid nii, et ei peaks tegema liiga palju rumalaid, rutiinseid ja pingutavaid tegevusi. Üpris sageli on just väikesed innovaatilised funktsioonid need, mis tööd oluliselt lihtsustavad. Aga kuidas küll tuhandete valikute seast sobivat leida?


Mobiilseadme valikul on oluline arvesse võtta kasutusmugavust, vastupidavust, turvalisust, paindlikkust ja ühenduvust. Kvaliteetne kasutajakogemus on edu võti.

Mõelge ka sellele, kas potentsiaalne müüja suudab paindlikult täita teie vajadusi tehnoloogia, tootevaliku ja teenuste poole pealt. Usume, et Fujitsu Mobility Portfolios on olemas õige valik ka teile. Teisisõnu: pakume teile just teie vajadustele vastavat mobiilset lahendust.

Fujitsu mobiilsed lahendused – et saaksite töötada nii nagu teile vaja

Tekkis huvi, milliseid lahendusi pakub Fujitsu? Tutvuge Fujitsu Mobility Portfolioga SIIN.

Tahate nõu pidada, milline on sobivaim töövahend just teie ametikohal – võtke meiega ühendust. Oleme hea meelega valmis aitama!

Jaga postitust ka teistega!