DIGITALISEERIMINEERP TARKVARAUued tehnoloogiad tootmises

Kaasaegne ERP: puuduv pusletükk tootmise uuele tasemele viimises

Uusi tehnoloogiaid integreeriva moodsa ERP süsteemi kasudest tootmisettevõtte jaoks räägib Fujitsu Targa Tootmise ja IoT juht Raymond Russ.

 

Paari viimase aasta jooksul on töötlev tööstus, nagu paljud teisedki tööstusharud, pidanud leidma uusi suundi, et pidevalt muutuvas maailmas toime tulla. See on toonud esile uue põlvkonna ettevõtted, kes tahavad ja peavad olema kiired, paindlikud ja võimelised vastama klientide pidevalt muutuvatele nõudmistele. Nemad on jätkusuutlikuma majanduse teejuhtideks.

 

Õiged investeeringud äri tuumiksüsteemidesse aitavad organisatsioonidel sellisteks areneda. Kuid praeguste muutuste taustal suhtuvd paljud ettevõtted kahtlevalt oma ERP-keskkonna moderniseerimisse. Varasemad üleminekud on nõudnud märkimisväärselt aega ja vaeva ning andnud kohati küsitavaid tulemusi.

 

Sellegipoolest võib põhiliste ärisüsteemide ajakohastamine ERPi uuendamise abil olla võti praeguste võimaluste ärakasutamiseks ja tuleviku väljakutseteks valmistumiseks. See uuendus tasub ära teha pigem varem kui hiljem.

Kaasaegne ERP on puuduv pusletükk, mis tootmist edasi viib

Digipööre ja sellega kaasnevad tehnoloogiad on hädavajalikud läbipaistvuse, toote elutsükli innovatsiooni, targa ja tõhusa tootmise, optimaalsete protseside ja integreeritud väärtusahelate saavutamiseks. Kõike seda vajame Tööstus 4.0 ja ESG (Environmental, Social, Governance) eesmärkide saavutamiseks.

Kuid tehnoloogiast üksi ei piisa, sest selle võimekus sõltub õigeaegsetest ja usaldusväärsetest andmetest.

 

Selles peitubki kaasaegse ERPi eesmärk: see on puuduv tükk puslest, mis ühendab kõik kokku ja laseb andmetel liikuda läbi kogu tootmise, avades tee automatiseerimise, integreerimise ja intelligentsete protsesside jaoks.

Need on tänapäevase tootmistegevuse tõhusaks juhtimiseks hädavajalikud.

Uued tehnoloogiad integreeruvad kaasaegse ERPiga

Parem on mitte kaevuda olemasolevate süsteemide piirangutesse, vaid keskenduda sellele, kuidas kaasaegsed lahendused kasutavad ära uusi tehnoloogiaid.

Kuigi need tehnoloogiad ei ole ERP-süsteemi spetsiifilised, on need tõenäoliselt integreeritud kaasaegsesse ERP-süsteemi ning teevad muudatustega toimetuleku ja kasvu teie jaoks lihtsamaks.

 

MÕNED NEIST TEHNOLOOGIATEST ON JÄRGMISED:

 

– Suure võimsusega ja suure jõudlusega platvormid

Kaasaegne ERP tugineb tehnoloogiaplatvormidele, mis on mõeldud palju suurema hulga andmete töötlemiseks kui vanemad süsteemid. See võimaldab kombineerida
tehingute töötlemist ja analüütikat, mis on väga oluline reaalajas nähtavuse saavutamise seisukohalt.

Suurema hulga andmevoogude töötlemine tähendab ka paremat võimalust  IT/OT (information technology/ opertional technology) integratsiooniks ja asjade interneti jaoks.

 

– Tehisintellekt, masinõpe ja täiustatud analüütika

Kaasaegsed ERP-süsteemid sisaldavad sisseehitatud tehnoloogiaid, nagu tehisintellekt, masinõpe ja täiustatud analüütika võimalused, et muuta äriprotsesse ja toiminguid intelligentse automatiseerimise abil. Andmetöötlus reaalajas ja oluliselt lihtsustatud andmemudelid aitavad teie inimestel ja organisatsioonil tegutseda tõeliselt andmepõhiselt.

 

– Edusammud võrkude, andurite ja andmetöötluse valdkonnas

Paremad traadita andmeside ühendused ja tarkvara võimaldavad paigaldada ettevõtte ümber arukaid andureid, mis edastavad andmeid reaalajas. See võimaldab planeerimissüsteemidel töötada praeguste andmete, mitte eilsete või eelmise kuu andmete põhjal. See võib puudutada paljusid näitajaid alates masinate töökorras olekust ja varude tasemest kuni kaubaautode asukohtadeni.

 

– Edge/IoT võimaldamine ja haldamine

Targad andurid, mis teavitavad näiteks riketest või pahatahtlikust tegevusest, vajavad hooldust kogu eluea jooksul alates kasutuselevõtust ja läbi kõigi tarkvarauuenduste. Kaasaegne ERP võimadab seda lihtsustada. Kuna andureid on palju, tuleb töötada targalt ja hooldada neid hulgana, mitte ükshaaval.

 

– Avatud, turvaline ja API-põhine integratsioon

Tootmine areneb pidevalt. Nii võib teil tulevikus olla vaja mingeid süsteeme lisada, näiteks  tehisintellektil põhineva kvaliteedikontrolli või jätkusuutlikkuse näidikud, mis saadakse anduritelt kogutud andmeid analüüsides. Kaasaegsed ERP-süsteemid on ehitatud kohandatavate platvormidena, millel on turvalised, standardiseeritud liidesed andmete sisse ja välja liigutamiseks.

Alustage oma teekonda nutikama ja jätkusuutlikuma tootmise suunas

Kui viimased aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et oodata võib kõike ja kõigeks tuleb valmis olla. Eriti peab see paika tootmises.

Kaasaegne ERP kui tehnoloogiate kokkupuutepunkt, andmete vaba liikumise võimaldaja ja tõe allikas (single source of truth) võib olla see, mis annab teie organisatsioonile vajaliku  vastupidavuse, paindlikkuse ja võimekuse ressursse maksimaalselt ära kasutada.

 

 

Lugu ilmus esmakordselt ingliskeelsena Fujitsu Global blogis.

Raymond Russ Fujitsu Targa Tootmise ja IoT juht

Raymond Russ, Fujitsu Targa Tootmise ja IoT juht

Raymond on Fujitsu Americas Targa Tehase lahenduste juht. Ta on osalenud tootmisettevõtetele mitmete lahenduste loomisel, mis ühendavad laialdasi tootmisalaseid teadmisi ning uusi tarkvaratehnoloogiad.

Raymond on Tööstus 4.0 ja Targa Digitaalse Tehase tunnustatud mõtteliider, kes osaleb aktiivselt koos globaalsete tootmisettevõtetega  tööstusstandardite väljatöötamisel Ühendatud Tehase algatuse (Connected Factory Initiative), asjade interneti ja digitaalse tehase platvormi valdkonnas.

Töötades koos partnerite, klientide, äriarendusmeeskondade, tootmisüksuste ja insenerirühmadega, on ta kursis selliste uute Tööstus 4.0 tehnoloogiate nagu tehisintellekt, AR/VR, visualiseerimine ja täiustatud mikroelektroonika kasutuselevõtu praktiliste tagajärgedega ning osaleb nende rakendamise strateegiliste teekaartide väljatöötamisel.

Veel tootmise digitaliseerimisest meie blogis:

Digipööre on võimalus muuta tootmine jätkusuutlikuks

Kui teie tootmise info on puudulik, siis äriinfo on veelgi halvem

Digipöörde toetus kiirendab erasektori digitaliseerimise arenguhüpet

 

Kui ERPi uuendamise vajadus on ka Sinu töölaual, siis võta meiega ühendust kõrvaloleva kontaktivormi kaudu!

Uued postitused meie blogis