MEIE INIMESEDSpordikampaania heategevus Fujitsus 2022

„Liigume koos” kampaania innustas juba viiendat aastat fujitsukaid ühiselt liikuma ja head tegema

Nii nagu varasemalt, toimus ka sel aastal Fujitsu liikumiskampaania “Liigume koos”. See sai avapaugu 1. juunil ja kestis septembrikuu lõpuni.

Kampaanial on kaks eesmärki: esiteks innustada arvutitööd tegevaid fujitsukaid oma tervisele ja heaolule tähelepanu pöörama.

Teine eesmärk on heategevuslikult toetada neid, kelle jaoks liikumine on raske.

Seekordse spordikampaania fookus oli Lastefondi koduse füsioteraapia projektil

Sel aastal toetati “Liigume koos” kampaaniaga Lastefondi koduse füsioteraapia projekti. Füsioteraapia on kehalistele harjutustele tuginev taastusravi. Kodune füsioteraapia tähendab seda, et füsioterapeut tuleb lapse juurde koju. Näiteks kui laps on kaelast allapoole halvatud, siis on tal keeruline mitu korda nädalas terapeudi juurde sõita.

 

Lisaks ei ole paljud lapsed valmis neile võõras ja tundmatus keskkonnas koostööd tegema, mistõttu on koduse füsioteraapia eeliseks ka kodukohanduse pool. Lähtuvalt keskkonnast saab füsioterapeut jagada ka nõuandeid liikumisabivahendite valiku osas, samuti reguleerida vahendi suurust ja anda soovitusi, milliseid muutusi oleks vaja ette võtta keskkonnas.

 

Kodune füsioteraapia on paljudele peredele kättesaamatu, sest kulud on kõrged ja riiklikest vahenditest seda ei kompenseerita. Seepärast otsustas Fujitsu koostöös Lastefondiga neile peredele appi tulla.

 

Teraapia eesmärk on parandada haiguse tõttu häirunud funktsioone, toetada lapse arengut ning parandada erivajadusega laste toimetulekut ja hakkamasaamist igapäevatoimingutega.

Kampaania innustas fujitsukaid tavapärasest enam liikuma

Kolm kuud kestnud kampaania seadis seati osalejale eesmärgiks igal kuul liikuda vähemalt kahekümnel päeval 10 000 sammu. Fujitsukad, kellest enamik on 5 päeva nädalas kontoritöötajad, liiguks hea meelega isegi enam.

 

Fujitsu personalijuhi Elery Väärtnõu sõnul on tore teada, et fujitsukad on tegusad nii tööl kui ka vabal ajal. Ta ise on kampaaniast osa võtnud igal aastal: “Vahet pole, kui palju samme või kilomeetreid lõpuks koguneb, kuid kindel on see, et kampaanias osaledes olen ma neid kindlasti rohkem teinud.” Samme kogus ta õhtuti koeraga jalutades ja tööpäeviti kõnnikoosolekuid tehes.

 

Elery jaoks ei olnud eesmärgini jõudmine lihtne, ent samas ei nõudnud see talt ka liiga suurt pingutust. Tavaliselt ta oma samme ei jälgi, kuid kampaania ajal hoidis neil silma peal, võttes vajadusel ette ka pikemaid jalutuskäike, kui eesmärgist veidi puudu jäi.

Osalejaid motiveeris nii mõte liikumisest kui ka heategevusest

Sammude lugemisel lähevad kampaanias arvesse väga erinevad treeningud ja liikumisviisid. Fujitsukad tegid kõnnikoosolekuid, jooksid, matkasid, jalutasid koeraga, mängisid rannajalgpalli ning veetsid aega maal aiatöid tehes.

 

Katrini sõnul võttis ta kampaaniast osa heategevuse eesmärgil, sooviga end ühtlasi ka proovile panna. “Minu 10 000 sammu retsept on suur aed, kus tegutsemist jagub igaks päevaks, ja koer, kellega koos ma kaks korda päevas jalutustiiru teen,” kirjeldab Katrin oma sammude kogumist.

 

Triin toob osalemise põhjusena välja, et teisiti ei saakski, sest sport on Fujitsus au sees. Triinu arvates nõudis sammude kogumine tavalisest rohkem pingutust: “Eesmärk oli minu jaoks pingutust nõudev, sest kui kuu alguses samme ei tee, siis oled kuu viimasel kahekümnel päeval sunnitud tegema iga päev 10 000 sammu, mis on ikka korralik katsumus. Minuga läkski just nii, sest olin väljakutse esimese kuu esimesel nädalal puhkusel ja liitusin väljakutsega teisest nädalast, mis tähendas, et pidin kõvasti pingutama, et teistele järele jõuda. Kuid tegin ära ja olen enda üle uhke! Kambas sammude tegemine motiveerib ikka täiega.”

 

Priidu jaoks oli kampaaniast osavõtmisel tähtis, et selle kaudu andis ta oma panuse ka heategevusse. Kuna jalutamine talle niikuinii meeldib, siis sai ta kaks kärbest ühe hoobiga. Peamiselt kogub Priit samme kontorisse jalutades, sest tema kodu on kontorist 1,5 km kaugusel. “Töölt koju jalutan ma tavaliselt pikema ringiga, et end töölainelt välja lülitada. Kontoris olles käin koridori teisest otsast vett võtmas ja vahel ka treppide peal jalutamas. Nii need sammud järk-järgult kogunevad,” ütleb ta. Kuna Priit on ka muidu aktiivse eluviisiga, siis oli tema jaoks 10 000 sammu päevas üsnagi kergesti saavutatav.

Rõõm jätkuvast koostööst Lastefondiga

Kampaania peakorraldaja Rio-Steffi Plaaser tunneb heameelt, et selline spordikampaania on Fujitsus toimunud juba viis aastat järjest ning et Fujitsu töötajad panustavad läbi spordi heategevusse.

 

Rio ise osales samuti „Liigume koos“ kampaanias ja tegi seda enda kinnitusel mitmel põhjusel. “Kõigepealt on mul hea meel, et saan läbi enda liikumise toetada heategevust. Teiseks on spordikampaania alati väga hea motivaator, et rohkem liikuda. Kuna ma ise olen Fujitsus selle kampaania korraldaja, siis muidugi proovin olla ka teistele eeskujuks oma aktiivsusega,” märgib ta.

 

Samme kogus Rio-Steffi hommikul ja õhtul jalutamas käies ning töö ajal aktiivseid pause tehes. “Minu jaoks oli see väljakutse, sest kodukontoris olles koguneb samme ikka vähe. See tähendab, et pean oma päeva kindlasti planeerima eraldi aja, millal käin jalutamas,” selgitab ta.

 

Lisaks toob Rio välja, et väga põnev on olnud teada saada, millised hobid ja sportimisharjumused kolleegidel on. „Ühine sportlik pingutus heategevuse nimel liidab meid veelgi enam. Kindlasti jätkame selle toreda kampaaniaga ka järgmisel aastal,“ kinnitab ta.

 

Lastefondi koostööjuht Kathi Koch rõõmustab samuti järjekordse eduka kampaania üle: „Fujitsu on Lastefondi koostööpartner olnud juba pikka aega, olles suutnud niivõrd hästi ühendada omavahel tervisliku eluviisi propageerimise ja heategevuse. Sel aastal saavad tänu fujitsukatele Lastefondi toetusel abi raskelt haiged lapsed, kes vajavad füsioteraapiat ja kelle seisund ei võimalda neil teraapiakeskusesse kohapeale minna. Nende laste ainuke õlekõrs on kodune füsioteraapia, mida Fujitsu oma spordikampaaniaga toetas. Aitäh, et aitate meil aidata – iga laps loeb!“

 

“Liigume koos” eelmise aasta kampaaniaga toetasime SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi 3000 euroga. Seda kasutati liikumispuude ning käitumishäirega laste teraapiate jaoks.

Uued postitused meie blogis