FUJITSUFujitsu-World-Tour-Helsinki

Üks maailma suurimatest IT tuuridest Fujitsu World Tour tutvustab Helsingis uusimaid äritehnoloogia saavutusi

Sel kolmapäeval, 15. mail, koguneb Helsingisse tuhandeid tehnoloogiahuvilisi, ärijuhte, IT arendajaid ning meediaesindajaid, et kuulata inspiratsioonikõnesid, vaadata uute tehnoloogiate demosid ja kohtuda nii klientide kui partneritega. See on üritus, kus paljud IT valdkonnaga lähemalt kokku puutuvad ettevõtted lihtsalt peavad kohal olema.


Tegemist on iga-aastase suurüritusega, millel Fujitsu aitab saada hea ülevaate paljudest tehnoloogiavaldkondadest, mis ettevõtteid puudutavad ja juhatab sisse uued lahendused, mille kasutamist ei oska firmad veel küsidagi, kuid mis võivad peagi aidata kaasa nende äriedule ja efektiivsusele.

Fujitsu World Tour Nordic pakub Helsingis kuulsas Finlandia Hallis kümneid inspireerivaid ettekandeid ja kliendilugusid, mis näitavad, mismoodi tehnoloogia on paljudes valdkondades ettevõtete äri muutnud ja tööd efektiivsemaks teinud. Loomulikult kuuleme visionääridelt ka täiesti uutest tehnoloogiatest, mis meid kohati juba sel aastal puudutavad ja lähiaastatel laiemalt kasutusele võetakse.

Traditsiooniliselt on hommikul keynote´id ehk põhiettekanded mõnelt maailmas tuntud ja hinnatud eksperdilt. Nii võib juba kohe hommikuses plokis kuulata usaldusmajanduse tippspetsialisti Philipp Kristian Diekhöneri lugu sellest, mismoodi usaldusmajanduses uut väärtust tehnoloogia abiga luuakse ja kuidas see traditsioonilist majandust muutma hakkab. Loodetavasti saame Deikhöneriga peagi jutule ja küsime lähemalt, mida meil oleks vaja teada uutest majandusmudelitest ja tehnoloogiatest, mis nende tulekule kaasa aitavad.

Tehisintellekt – kas karta või kahetseda?

Microsoft Finlandi juht Jussi Tolvanen võtab aga oma ettekandes kokku tehisintellekti teema ja annab meile teada, kuidas sellele läheneda emotsionaalse intelligentsusega. See aitab masinate tarkust ära kasutada meie heaks just nii, nagu me tahame ilma üleliigse emotsionaalsuse, hirmude ja eelarvamusteta. Paraku on tehisintellekti juures kohati asjatuid hirme ja mõnikord ka liigseid lootusi selle kõikvõimsusse, kuid kõik uued tehnoloogiad arenevad oma rada pidi ja peab täpselt teadma, millal neist on kõige rohkem kasu.

Mis juhtub meiega aastal 2043?

Kvantarvutusest me oma blogis juba kirjutasime, see on peaaegu juba käeulatuses Fujitsu Digital Annealeri näol, kuid mis saab sellest tehnoloogiast tulevikus? Fuijtsu Finlandi juht Glen Koskela ja andmeteadlane Alex Saliniemi heidavad pilgu kaugemasse tulevikku – aastasse 2043, kui peaksid kvantarvutid juba meie tehnoloogilist maailma juhtima ja maailm on siis juba hoopis teine kui praegu.


Päev jätkub kolmes sessioonis ja igalt sessioonilt leiab midagi põnevat nii ärikasutaja, digitaalse töökoha kasutaja kui tehnoloogia-asjatundja. Sügavuti minekuks on toimumas ka töötoad valdkonna proffide juhendamisel, kahel korrusel avatud demoalal saab kõiki lahendusi kas oma käega katsuda või siis spetsialistidelt nõu küsida.

Vaata kava lähemalt SIIT.

Mis on Connect IT Bar?

Võimalik, et sul on juba mõnda aega vastuseta küsimus, millele oskaksid lahenduse pakkuda vaid kogenud tehnoloogiainsenerid. Sel juhul peaksid läbi astuma Connect IT Bar´ist, mis on vaba keskkond mõttevahetuseks ja kus võibki kokku leppida konsultatsiooni vajaliku tehnoloogiainseneriga. Kogu päev avatud Connect IT Bar pakub abi ükskõik millise IT- või tehnoloogiaprobleemi lahendamiseks ja kui tõesti kohapeal lahendajat ei leidu, siis saab vähemalt soovituse, kuhu hiljem pöörduda.

Miks ma peaksin sinna minema?

2019. aasta Fujitsu World Touri põhiteemadeks on digitaalsed töökohad, digitaalsed ärilahendused, tuleviku töökohad, tööstuse, meditsiini ja avaliku sektori uued lahendused ning muidugi ka palju muid teemasid, mis nende põhiteemadega haakuvad.


Kui ülemusele on vaja põhjendada, miks peaks üheks päevaks Helsingisse Finlandia Talosse World Tourile minema igapäevase töö kõrvalt, siis pole põhjuste leidmine üldsegi raske.

Esiteks, Fujitsu World Tour on kõigile tasuta, tuleb vaid eelnevalt registreeruda.

Teiseks, World Touril saab kohtuda Fujitsu tipp- ja valdkonnajuhtidega, kes oskavad selgitada, kuidas uusimad tehnoloogia võimalused oma äri eduks tööle panna.

Kolmandaks, lisaks Fujitsu spetsialistidele on kohal ka palju teisi oma valdkonna tippe ja partnereid. Nendega on võimalik ka isiklikult kokku saada või kuulata ettekandeid ning vaadata demosid.

Neljandaks – see kõik on pakitud kokku sobivalt ühe päeva peale, nii et võid valida paralleelsetest sessioonidest just oma huvidele vastava kava ja mitte millestki olulisest ilma jääda samas liigselt aega kulutamata.

Eelmisel aastal osales Fujitsu World Touril üle 6000 külastaja. Teemadeks olid tehisintellekt, biomeetrilised tehnoloogiad, robootika.
Vaata ka videot eelmise aasta kokkuvõttega:

Jaga postitust ka teistega!