TULEVIKU TÖÖKOHT

Fujitsu Estonia lahendus: Sina tegele oma äriga, meie hoolitseme kogu IT eest!

Pea kõikides ettevõtetes on praegu IT olulisel kohal, kuid kõik pole veel sellepärast IT-firmad – enamasti on edukatel äridel kogemused ja oskused hoopis muult alalt, aga ikkagi läheb vaja ka IT-d, et oma valdkonnas konkurentsis püsida. Mida siis teha, kas tõesti peab hakkama ka IT-asjatundjaks ja selgeks tegema keerulised lahendused digitaalsete töökohtade haldamiseks, programmeerimiseks ja arvutite hoolduseks?

 

Kindlasti mitte. Selle jaoks ongi olemas need, kellel on vastavas valdkonnas põhjalikud oskused ja kogemused. Fujitsu Estonial on IT-teenuste ja -toodete valdkonnas juba enam kui 27 aastat kogemust Eesti ja rahvusvaheliste klientidega. See on piisav aeg, et põhjalikult tundma õppida nii siinse kliendi omapära kui ka kasvada oma ala suurimaks ja parimaks ettevõtteks.

 

Lisaks töötab siin, Eestis ligi 400 head spetsialisti.

Kes teevad Fujitsu Estoniast selle, kes ta on?

Kuigi mõnikord soovitavad keelereeglid kirjutada firmadest kui eluta asjadest, on siiski iga äri täpselt selline, nagu selle elusad edendajad – töötajad. Lähemal ajal peaks firma töötajate arv ületama 400 piiri, seega on tegemist Eesti mõistes üsna suure tegijaga. Siiski pole see arv nii suur, et ühegi kliendiga isiklikult ei saaks enam asju ajada.

Ajalugu: 1992 ja kui kõik algas

27 aastat tagasi ehk 1990ndate alguses oli meil käsil teada-tuntud ajalooline periood, kui veel arvutite jaoks toodi Taiwanist spordikotiga detaile, tarkvaraarendajad tegutsesid alles kitsastes keldriruumides näiteks faksidraivereid uuesti kirjutades, kuna nende välismaalt ostmine oli liiga kallis. Muidugi oli vaja ka spetsialiste, kes firmadesse esimeste väga kallite arvutite ilmumisel neid hooldama hakkaksid ja kasutama õpetaksid. Sellest ajast on praeguseks väga palju muutunud, kogemused aga kuluvad ära igast ajaloo-etapist, et mitte vanu läbiproovitud vigu hakata kordama.

 

Fujitsu ajalugu Eestis ulatubki 1992. aastasse, kui asusid tegutsema eelkäijad ühelt poolt tarkvaraarenduse liini pidi ja teiselt poolt arvutisüsteemide alal, millest lõpuks kasvasid kokku praegune täislahendusi pakkuv IT-ettevõte.

Tarkvaraarenduse poolelt on olnud Fujitsu Estonia eelkäijaks 1990ndatel väga tuntud ja edukas ettevõte AS Assert, mis hiljem tegutses AS Cell Networki ja AS Mandator Estonia nime all peale erinevaid liitumisi ja ühinemisi Skandinaavia ettevõtetega.

 

Arvutisüsteemide alal aga võib esimeseks Eesti esivanemaks pidada Systest Plus OÜ-d, seejärel ICL Data Eesti OÜ-d, ICL Data OÜ-d, ICL Invia OÜ-d ning hiljem juba Fujitsu Invia OÜ-d ja Fujitsu Services OÜ-d, mis tegeles ettevõtete infosüsteemide halduse ja hooldamisega ning pakkus lahendusi sülearvutitest serverikeskusteni.

 

Ettevõtted aga vajavad tänapäeval kõike katvaid täislahendusi, et äri toetavad tehnoloogiad nii töökohtadel kui infosüsteemid töötaksid sujuvalt ja nii ühendatigi mõlemad tegevussuunad 2008. aastal ettevõttes Fujitsu Estonia.

 

Tehnoloogiatoodete valik ulatub nüüd sülearvutitest serverilahendusteni ning Fujitsu peamiseks märksõnaks on saanud kogemus. Koos kogemusega käib kaasas ka kvaliteet, mille kinnituseks on arendusteenuste vastavus ISO 9001:2008 kvaliteedistandardile.

Miljonid töökohad saavad abi Tallinnast, Tartust ja Pärnust

Kuidas on võimalik, et Eestist aidatakse võib-olla lausa miljoneid töökohti mitte ainult siin, vaid ka teistes Skandinaavia riikides? Fujitsu Estonia on selles mõttes ebatavaline tehnoloogiafirma, mis tegutseb mitte ainult ühes kitsas nišis, vaid võib võtta kogu ettevõtte tehnoloogiapoole haldamise enda peale ja pakkuda lahendusi lisaks tarkvaraarendusele ka riistvara ja IT teenuste vallast. Selleks on olemas spetsialistid, kes tunnevad oma klienti ja tema kasutatavaid vahendeid väga hästi.

 

Fujitsu Estonia pole ainult Tallinna-keskne. Töötajaid on mitmes kohas mujal Eestis. Näiteks Tartus värvati mõni aasta tagasi edukalt hoopis filolooge, kes aitavad skandinaavia keeltes klienditeenindusega. Samuti avati Pärnus kasutajatoe keskus, sest just selles linnas leidus vajalike oskustega töötajaid, kes oskavad hästi rahvusvahelisi kliente teenindada. IT-alase toe jaoks ei pea alati asuma kliendi lähedal, enamasti saab asju ka eemalt lahendada.

 

Fujitsu Estonia kliendid on praegu suured ja keskmise suurusega ettevõtted kaubanduse, finantsteenuste, tootmise, autotööstuse, transpordi või avaliku sektori valdkonnast. Sageli ei suuda me ettegi kujutada, et mõne suure rahvusvahelise kaubandusketi kassasüsteemide või mõne suurpanga arvutipargi kõikide tarnete planeerimine ja logistika koordineerimine toimub siitsamast Fujitsu Estonia kontorist.

 

Peamiste teenuste seas on paindlik töökoht (pilveteenused, virtuaalsed töökohateenused), Uue põlvkonna kasutajatugi ja proaktiivsed tehnilise toe teenused.

Tehisintellekt toob programmeerimisse uued tuuled

Tarkvaraarenduses on Fujitsul olemas n-ö agiilsed meetodid, mille abiga on üsna palju kaasa aidatud ka Eesti e-riigi ülesehitamisele.

 

Fujitsu on praegu esimeste seas ka tehisintellektilahenduste kasutamises. Näiteks Fujitsu Zinrai AI platvorm aitab tööprotsesse palju efektiivsemaks muuta. Seda tüüpi tarkvaralahendused annavad juba praegu olulisi konkurentsieeliseid väga erinevates ärivaldkondades.

 

Tartu Ülikooli AI magistrantuuri toetades panustab Fujitsu noortesse ja haridusse, et uued nähtused tarkvaramaailmas jõuaksid kiiresti ka meie noorte arendajateni ja Eesti ei jääks olulistes arengutes maha.

 

Lisaks tarkvara arendamisele aitavad Fujitsu Estonia spetsialistid kasutusele võtta erinevaid tuntud majandustarkvarasid ja kohandada need firma ärivajadustega, nagu näiteks Microsoft Dynamics 365 ja NAV, personalihaldustarkvara ja kliendihaldustarkvara.

Fujitsu Estonia on osa ülemaailmsest Fujitsu grupist

Fujitsu on üks maailma suurimatest Jaapani tehnoloogiafirmadest, mida paljud tavakasutajad seostavad küll rohkem silma paistvate seadmetega nagu kontoriarvutid ja sülearvutid, kuid seda võib nimetada pigem jäämäe veepealseks osaks. Fujitsu IT grupil on suur valik IT- ja kommunikatsiooniteenuseid, mida saab kasutada koos vajaliku tehnika ja lahendustega väga paljude valdkondade ettevõtetes. Ligi 140 000 töötajat toetavad oma kliente rohkem kui 100 riigis.

 

1935. aastal asutatud Fujitsu korporatsiooni peakorter asub Tokyos, tegemist on praeguse seisuga suuruselt seitsmenda IT-teenuste pakkujaga maailmas. Seega on Fujitsu Estonial tagalat kindlustamas väga põhjalikud kogemused ja oskused kogu maailmast.