MEIE INIMESEDKohila Mõisakool Fujitsu heategevusprojekt

10 väikekooli said annetusena ergonoomilised kontorilauad

Kontori kolimine säästliku tarbimise põhimõttel

Seoses kontori kolimisega jäi meil üle kvaliteetset kontorimööblit, millele soovisime leida uue rakenduse. Kuna ka Fujitsu teised heategevuslikud algatused on seotud abi vajavate laste toetamisega, siis otsisime neile kasutuse väikestes koolides, millest paljud tegelevad ka erivajadustega laste õpetamisega.

Kui veidi üle kuu tagasi kolisime oma Tallinna peakontori Ülemiste Citysse, värskelt valminud Alma Tominga majja, vähenes meie kontoripind ja ka töökohtade arv umbes 1/3 võrra. Läksime üle jagatud töökohtade ja avatud kontori printsiibile, sest paljud meie inimesed töötavad suure osa ajast kodukontoris. Varem töötajate hulgas läbi viidud uuring näitas, et ruumid ja töökohad ei leidnud täit kasutust isegi enne pandeemiaaegseid piiranguid.

 

Kuigi Fujitsu uus töökodu vastvalminud majas on spetsiaalselt meie jaoks disainitud, võtsime kaasa enamuse oma senisest töökohamööblist. See oli mõistlik otsus raiskamise vältimiseks – nii otseses rahalises mõttes kui ka taaskasutuse ja säästliku tarbimise seisukohast.

 

“Soovisime anda üle jäänud, aga suhteliselt uued ja kvaliteetsed ergonoomilised kontorilauad väikestele koolidele, kes tõenäoliselt ise sellist mööblit osta ei saa, kuid kus nii õpilased kui õpetajad samuti veedavad pikki tunde laudade taga töötades,” ütles Fujitsu Estonia tööheaolu juht Kaire Kattai

“Näen oma kolleegide pealt, et laua kõrguse reguleerimise võimalust kasutatakse agaralt, et muuta istumisasendit ning vahepeal töötada püsti.”

Kokku leidis endale uue rakenduse 52 ergonoomilist lauda, 42 sahtliboksi ning 10 kuvarit.

Viljandi vallas said annetusest osa üheksa kooli

Viljandi vallas jõudis meie annetus tervelt üheksasse kooli. Soovide ja vajaduste koordineerimisel oli abiks valla haridus- ja kultuurinõunik Anne Põldsaar.

 

“Kui sellest võimalusest teada saime, kogusime koolide käest nende soovid. Ausalt öeldes saime rohkem, kui oskasime oodata, ja oleme selle eest väga tänulikud! Kasutust leiavad lauad nii õpetajate kui õpilaste jaoks.” ütleb Anne.

 

Osa mööblist on juba kohale toimetatud ning osa veel saatmisel.

 

Näiteks Holstre koolil oli eelarves kavandanud vahendeid kahe sellise laua ostmiseks, kuid nüüd said nad kaheksa, mis võimaldas sisustada kogu erivajadustega laste väikeklassi.

 

Viljandi vallas on ka väike erakool sügava puudega lastele, kuhu samuti jõuab osa laudadest. Nende õpilaste jaoks on väga kasulikud laudade juurde kuuluvad eraldussirmid.

Kohila Mõisakooli õpetajate unistus täitus

Kohila Mõisakool on erakool, mis tegutseb kahes majas: algkool 1.-4. klassini asub vanas mõisatallis ning põhikool mõisa peahoones.

 

Fujitsu poolt annetatud laudade ning kuvaritega saavad uuendatud kõigi algklasside õpetajate töökohad kokku kaheksas klassiruumis, lisaks üks muusikaklassis ning üks õpetajate toas.

 

Kohila Mõisakooli direktor Anu Nigesen ütleb:

“Meie õpetajad unistasid juba mõnda aega ergonoomilistest laudadest, kuid väikese, vanemate algatusel loodud erakoolina peame väga pingutama enda rahastamiseks ja oleme oma vahendite kasutamisel  kokkuhoidlikud. Nüüd võime öelda, et tulid päkapikud ja täitsid õpetajate unistuse!”

Fujitsu heategevusprojektid abi vajavate laste heaks

See projekt on kooskõlas Fujitsu Estonia heategevuse traditsiooniga toetada lapsi ning tööd lastega. Nii toetab meie igasuvine spordikampaania liikumispuudega lastele taastusravi võimaldamist (lähemalt saad lugeda siin).

 

Kogu Fujitsu korporatsiooni põhiväärtuste hulka kuulub jätkusuutlikkus ja ühiskonda panustamine nii, et keegi ei tunneks end kõrvale jäetuna.

 

Meil on hea meel, et leidsime meie kontoris üle jäänud, kuid väärtuslikele ja heas korras esemetele uue kasutuse ja toetasime sellega väikesi koole ning sealseid õpilasi!

Uued postitused meie blogis