DIGITALISEERIMINETULEVIKU TÖÖKOHT7-viisi-kuidas-Microsoft-Office-365-aitab-meeskondadel-nutikamalt-tootada

7 viisi, kuidas Microsoft Office 365 aitab meeskondadel nutikamalt töötada

Office 365 seostub enamike inimeste jaoks Wordi, Exceli, Powerpointi ja Outlooki programmidega. Paljud ei tea, et Office 365 ei piirdu ammu enam nende kontoritarkvara lahendustega. Et tiimid saaksid võimalikult hästi koos töötada, on lisandunud niisugused tööriistad nagu Skype for Business, OneDrive for Business, Microsoft Teams, Yammer, SharePoint, OneNote. Ja see ei ole kõik. Nende lisadega on Office’st saanud veegi võimsam tööriist, mis pakub modernset ja kaasaegset kasutajakogemust ning suurepäraseid võimalusi koostöö tõhustamiseks.

1. Microsoft Office 365 hoiab andmed pilves

Pilvetehnoloogiad teevad kiiret võidukäiku: juba 2016. aastal ütles 60 % töötajatest, et tänu mobiilsetele tehnoloogiatele on nad produktiivsemad, lisaks tunnistas 45%, et need tõstavad loomingulisust.


Üha enam ärisid, ja mitte ainult suured tegijad, on hakanud pilve- ja mobiilsete tehnoloogiate võimalusi ära kasutama. Uued Office 365 äpid annavad võimaluse töötada kust iganes ja kuidas iganes: mistahes seadmete tagant ja mistahes operatsioonisüsteemi vahendusel (iOS, Android, Windows). Office 365 pakub ka võimalust paindlikult ja turvaliselt töötada samaaegselt ühe dokumendiga – nii teavad meeskonnaliikmed, et neil on alati viimane versioon käepärast.

2. Microsoft Office 365 on mobiilne

2017. aastal oli maailmas kasutusel 8.4 miljardit mobiilset seadet. 2020. aastaks ulatub see number väidetavalt 20.4 miljardini.


80-90 protsenti USA töötavatest inimestest sooviks vähemalt osaliselt töötada eemalt ja 3.7 miljonit inimest seda juba ka teeb.

Mobiilsete tehnoloogiate areng muudab töö tegemise viise ja organisatsioonidel tuleb see võimalus ära kasutada, see on võimalus ümber defineerida, kuidas töö ära tehakse. Office 365 aitab kaasa sellele, et äritegevus kunagi ei peatuks ja ei jääks kinni pudelikaeladesse. Ka teel olles on Office 365ga kõigil võimalus vaadata ja muuta dokumente, kasutagu nad siis Windows, Android või Apple seadet.

3. Microsoft Office 365 sünkroniseerib automaatselt

Üha vähem on ettevõtteid ja organisatsioone, kes töötaksid rangelt 9-17. Edukad tegijad on paindlikud, kasutavad pilve- ja mobiilseid tehnoloogiaid suheldes oma klientide, partnerite, varustajatega erinevates riikides ja erinevates ajavööndites.


Pilvepõhine andmete varundamine aitab sünkroniseerida informatsiooni kõikide seadmete ja kõikide tiimide, klientide ja partnerite vahel. Tänu MO 365-le on paljud väikse ja keskmise suurusega ettevõtete juhid pääsenud paratamatusest olla 24/7 pidevalt telefoni teel kättesaadav.

Pilvepõhised tööriistad aitavad pakkuda klientidele neile sobivaid ja terviklikke lahendusi kiiremini ja kasvatada nii oma turuosa.

4. Microsoft Office 365 viib meeskonnatöö uuele tasemele

90% organisatsioonidest väidab, et meeskonnatöö tööriistad aitavad neid säästa ettevõtte raha ja hoida kokku töötajate aega.


Üha enam kasutavad uuendusmeelsed ärid Teams tarkvara, mis võimaldab koondada ja jagada erinevate projektidega seotud informatsiooni: fotosid, videosid, isegi käsikirjas kirjutatud märkmeid. Ka siis, kui meeskonnaliikmed töötavad koos ühe Notebook-i kallal, sünkroniseerib OneNote muudatused sekunditega.

Mis on Office 365 Business? Allikas: Microsoft

5. Microsoft Office 365 optimeerib koosolekuid

Keskmine kontoritöötaja osaleb 62 koosolekul kuus. Keskmiselt 31 tundi neist peetakse ebaproduktiivseteks koosolekuteks. Ja see maksab kokkuvõttes ettevõtetele miljardeid eurosid.


Organisatsioonid, kes ei saa pidevalt võtmeisikuid ühte ruumi kokku, on MO Teams ka suurepärane koosolekute pidamise lahendus. Keskkonda saab lisada Office dokumente, PowerPoint dokumente erinevatest seadmetest. Teams võimaldab meeskonnaliikmetel erinevates asukohtades kohtuda tänu väga heale ülekande kvaliteedile ja lisafunktsionaalsustele justkui näost-näkku.

6. Microsoft Office 365 aitab andmetel põhinevaid otsuseid teha

59% finantsjuhtidest ütles, et BI (Business Intelligence) on peamine ja kiireim vahend, mis aitab neil otsuseid vastu võtta.


Ärianalüüsi (Business Intelligence) lahendused on võimelised trende ja riske ära tundma ning osutavad uutele võimalustele. MO 365 ärianalüüsi tarkvara võimaldab ühe klikiga muuta hoomamatud andmestikud ühte süsteemi ning pakub ülevaateid, mis lubavad teha operatiivseid andmetel põhinevaid otsuseid.

7. Microsoft Office 365 hoiab meeskonna pidevalt ühes infoväljas

Muutused turul on kiired ja nii peab ka klientide soovidele reageerimine ning vajadustel muudatuste sisseviimine ettevõtetes olema kiire. Kes tahab olla tipus, peab olema turust veelgi kiirem. Office 365 ja Office Online pakuvad võimalust ettevõtte tööprotsesse reaalselt kiirendada ning teha reaalajas koostööd. Hoolimata seadmest ja asukohast, saab iga dokumendi sünkroniseerida, automaatselt pilve salvestada ja meeskonnale ning vajadusel ka kliendile nähtavaks teha.

Viidatud uuringud

  • Economist Intelligence Unit, Mobility, Performance and Engagement. https://www.eiuperspectives.economist.com/technology-innovation/mobility-performance-and-engagement
  • Gartner, “Gartner Says 8.4 Billion Connected ‘Things’ Will Be in Use in 2017, Up 31 Percent from 2016,” https://www.gartner.com/newsroom/id/3598917
  • GlobalWorkplaceAnalytics.com, “Latest Telecommuting Statistics,” http://globalworkplaceanalytics.com/telecommuting-statistics
  • Aperian Global, “Top 12 Tools and Apps That Make Virtual Collaboration Possible” http://www.aperianglobal.com/tools-apps-for-effective-virtual-collaboration/
  • Atlassian, “You Waste a Lot of Time at Work” https://www.atlassian.com/time-wasting-at-work-infographic
  • inside BIGDATA, “Why Business Intelligence Is Key to Competitive Advantage” https://insidebigdata.com/2016/09/03/why-business-intelligence-is-key-to-competitive-advantage/

Kui soovid nõu pidada, kas ja kuidas Microsoft Office 365 tööriistad aitavad teie meeskonnal nutikamalt töötada, siis oleme hea meelega valmis aitama!

Võta ühendust telefonil 5699 0700, e-posti teel Elvis.Tilgar[at]ee.fujitsu.com

Jaga postitust ka teistega!